Strona główna 0_Slider Była świdnicka posłanka z prokuratorskimi zarzutami

Była świdnicka posłanka z prokuratorskimi zarzutami [Aktualziacja]

20

Aktualizacja 13.11.2018: postępowanie w sprawie Pani Teresy Świło zostało prawomocnie umorzone. W toku postępowania ustalono sprawcę przestępstwa w stosunku, którego nadal prowadzone są czynności procesowe. Pani Teresa Świło występuje w charakterze pokrzywdzonej – informuje mecenas Daniel Jarząbek.

Zarzuty przechowywania i wprowadzania do obrotu fałszywych euro usłyszała była poseł ze Świdnicy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Krzyki Zachód.

Jak informuje Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Krzyki Zachód prowadzi postępowanie przeciwko Teresie Ś. podejrzanej o przyjęcie w celu przechowania 30 tys. podrobionych euro (w Świdnicy) i puszczenie w obieg 5 tys. podrobionych euro. Postępowanie jest w toku. Wykonywane są czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności czynu.

Prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia więcej szczegółów. Była posłanka nie skomentowała sprawy.

Teresa Ś. przez dwie kadencje była radną Rady Miejskiej w Świdnicy, 19 marca 2014 roku zajęła w sejmie miejsce powołanego na wojewodę dolnośląskiego Tomasza Smolarza.  W 2015 roku bez powodzenia ponownie startowała w wyborach do sejmu.

Była posłanka nadal pozostaje członkiem Platformy Obywatelskiej. – Nie jestem osobą, która może mieć na to wpływ – mówi Piotr Fedorowicz, szef świdnickiej PO. – Jednak dla higieny powinna członkostwo zawiesić do czasu oczyszczenia się z zarzutów, co – na ile znam sprawę – powinno nastąpić.

/asz/

Poprzedni artykułMinister Zalewska zostaje w rządzie
Następny artykułOkiem prawnika: O czym pamiętać podczas zakupów?