Strona główna 0_Slider Biało-zielona dominacja w Witoszowie Dolnym!

Biało-zielona dominacja w Witoszowie Dolnym! [FOTO]

1

Pewnym zwycięstwem młodych piłkarzy ze Świdnicy zakończył się piąty turniej z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018. Zawodnicy Polonii-Stali trenowani przez Sebastiana Błaszczyka zakończyli imprezę na najwyższym stopniu podium, a do tego zgarnęli nagrodę indywidualną dla MVP całego turnieju. 

Na starcie obserwowaliśmy osiem zespołów z rocznika 2005, a cała rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Biało-zieloni wygrali w pełni zasłużenie, ale triumf zapewnili sobie w ostatniej serii spotkań. Świdniczanom cały czas „po piętach deptali” piłkarze Górnika Wałbrzych i Parasola I Wrocław, ale gospodarze wytrzymali presję. Ostatecznie zakończyli turniej z sześcioma wygranymi i jednym remisem. Drugi był Górnik wyprzedzając o włos zawodników ze stolicy Dolnego Śląska. Obie drużyny miały w swoim dorobku po 16 punktów (5 zwycięstw, remis i porażka), lecz wałbrzyszanie legitymowali się lepszym bilansem bezpośredniego starcia. Tuż za podium uplasowali się nasi południowi sąsiedzi – piłkarze Slavii II Hradec Kralove. Kolejne pozycje zajęli piłkarze Parasola II Wrocław, Górnika Nowe Miasto Wałbrzych (2 drużyny) i Slavia I Hradec Kralove.

Na zakończenie wręczono także nagrody indywidualne. Królem strzelców z dziewięcioma trafieniami został Mikołaj Wrona z Parasola I Wrocław. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Dominika Pytlaka z Górnika Wałbrzych, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Solarz (Polonia-Stal Świdnica). Cykl JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018, w którego skład wchodzi 14 turniejów dla młodych adeptów futbolu odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu i Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Patronem medialnym jest portal Swidnica24.pl.

Klasyfikacja końcowa:

1. Polonia-Stal Świdnica – 19 pkt.

2. Górnik Wałbrzych – 16 pkt.

3. Parasol I Wrocław – 16 pkt.

4. Slavia II Hradec Kralove – 8 pkt.

5. Parasol II Wrocław – 7 pkt.

6. Górnik Nowe Miasto II Wałbrzych – 7pkt.

7. Górnik Nowe Miasto I Wałbrzych – 7 pkt.

8. Slavia I Hradec Kralove – 1 pkt.

Skład zwycięskiego zespołu: Oliwier Kruczek, Igor Ratajczak, Mateusz Solarz, Jakub Solarz, Łukasz Trybuszewski, Emil Gliwa, Kacper Jasiński, Oskar Pawłowski, Oliwier Salski, Emil Migas.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSzukali Mikołaja i pomagali Blance [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie święto pływaków [FOTO]