Strona główna Wydarzenia Świdnica Wykazali się wiedzą o Lwowie i Kresach

Wykazali się wiedzą o Lwowie i Kresach

0

Po raz czwarty uczniowie szkół podstawowych ze Świdnicy i okolic wzięli udział w Powiatowym Konkursie o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich. Tegoroczne zmagania obejmowały test wiedzy o Lwowie, bałak lwowski, pytania o zabytki Lwowa oraz prezentację artystyczną. Na zwycięzców czekały statuetki, dyplomy, nagrody książkowe i upominki.

16 listopada odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich w Centrum Wspierania Inicjatyw Samorządowych. Organizatorami wydarzenia były – Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych ze Świdnicy i jednej z Witoszowa Dolnego.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali – Zbigniew Cyryl, dyrektor MDK w Świdnicy oraz Antoni Jadach, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Konkurs obejmował test wiedzy o Lwowie, bałak lwowski, pytania multimedialne o zabytkach Lwowa oraz prezentację artystyczną (poezja, piosenka z tekstami Mariana Hemara). Zmagania oceniało jury, w składzie – Ryszard Gwóźdź, historyk, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy oraz Grzegorz Mikołajczyk, historyk, III LO w Świdnicy.

Kto zwyciężył? Pierwsze miejsce w tym roku wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy. Na drugim miejscu była Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym.

Laureaci otrzymali statuetki, nagrody książkowe, dyplomy oraz nagrodzone szkoły otrzymały książki z dedykacją prof. Stanisława Niciei. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a nauczyciele przygotowujący dzieci i młodzież, pamiątkowe książki i podziękowania.

Konkurs uatrakcyjnił występ kabaretu lwowskiego „Zaburzański Wirus” z MDK w Świdnicy.

Nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowało Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Koordynatorem konkursem – Wioletta Ziobrowska.

/oprac./
/MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułChcą obwodnicy, będą pikietować
Następny artykułNaprawy w parku przy ul. Wrocławskiej nie tak szybko [FOTO]