Strona główna Wydarzenia Świebodzice Chcą obwodnicy, będą pikietować

Chcą obwodnicy, będą pikietować

5

Ścisłe centrum Świebodzic dusi się, nic więcej niż zrobiono dotychczas, zrobić się nie da – alarmuje Mariusz Szafraniec ze stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice, radny Rady Miejskiej. Organizacja na poniedziałek zapowiada pikietę na rzecz budowy obwodnicy miasta.

Screen z google street viev

Ruch z Wałbrzycha do jeleniej Góry i ze Strzegomia do Wałbrzycha prowadzony jest przez centrum miasta, a najwęższym gardłem jest skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Strzegomskiej. – Przejazd obok pomnika Jana Pawła II jest bardzo ciasny i nie ma w tym miejscu szans na inną niż obecnie organizację ruchu. Sytuacji nie rozwiązuje sygnalizacja świetlna – mówi radny Szafraniec. – Świebodzice mają jedną nitkę obwodnicy, a potrzebne są dwie kolejne. Niepokoi fakt, że obwodnica zniknęła ze studium zagospodarowania przestrzennego miasta, zastąpiono ja zapisami, które mogą uniemożliwić lub utrudnić budowę takiej drogi w przyszłości – dodaje radny.

Organizatorzy zapraszają do udziału w pikiecie wszystkich chętnych. Początek w poniedziałek o godz. 14.00 na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyskiej i Strzegomskiej.

/opr. red./

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułWykazali się wiedzą o Lwowie i Kresach