Strona główna 0_Slider Więcej bezpośrednich połączeń ze Świdnicy do Wrocławia

Więcej bezpośrednich połączeń ze Świdnicy do Wrocławia

12

Z obecnych czterech do sześciu par wzrośnie liczba bezpośrednich połączeń kolejowych Świdnicy z Wrocławiem. Dodatkowy kurs znajdzie się w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie za miesiąc. Jak poinformował marszałek województwa dolnośląskiego, przybędzie lokalnych połączeń na całym Dolnym Śląsku.

Jak podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, na przestrzeni 3 ostatnich lat liczba pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się i w 2017 roku przekroczy 22 mln. W związku z zainteresowaniem pasażerów powstają dodatkowe połączenia. W Świdnicy kursy do Wrocławia przywrócono w 2013 roku. Problemem od początku była zbyt mała liczba połączeń. Teraz mają przybyć dodatkowe dwa kursy, ale w jakich godzinach, jeszcze nie wiadomo.

Osobną kwestią są ceny biletów. Do 2015 roku ze Świdnicy do Wrocławia można było pojechać za promocyjne 5 złotych. W tej chwili promocja – 8 złotych –  dotyczy tylko kursu ze Świdnicy do Wrocławia opłaconego u konduktora. Bilet kupowany przez internet w każdą stronę to koszt 14,60 zł (bilet normalny). Przejazd pociągiem jest bardziej komfortowy, ale cena busa na trasie Świdnica-Wrocław o wiele niższa. Bilet normalny kosztuje 6,50 zł.

Warto dodać, że z nowego rozkładu zniknie jeden kurs z Legnicy do Świdnicy.

/red./

 • xx

  Lepiej zapłacić więcej i jechać w godziwych warunkach, niż busem firmy PWHD, gdzie kierowcy są niemili, a jeżdżą jak wariaci – pędzą i nagle hamują.

  A co najgorsze – busy jeżdżą wiecznie przepełnione, co jest niebezpiecznie dla pasażerów.

  Z kolei zachowanie niektórych kierowców pozostawia wiele do życzenia, nawet jeśli ludzie są kulturalni i grzecznie o coś pytają.

  Szkoda tylko, że pociągów nadal i tak będzie mało, a ich godziny odjazdu/powrotu są niezbyt pasujące dla osób pracujących, czy studentów.

 • Obserwator

  Jechałem szynobusem z Żarowa do Wrocławia i byłem mile zaskoczony: w środku czysto, cicho, są gniazdka do ładowania elektroniki, a za przejazd zapłaciłem 11,7 zł u konduktora.

  • Siostra Bernadetka

   Trzeba było zeznać że wsiadłeś w Świdnicy 😉

   • Obserwator

    Siostra, nie kłamię z lenistwa. Nie chce mi się pamiętać, co komu nakłamałem.

    • Siostra Bernadetka

     No przecież żarcik taki.

     • Polak

      Masz kolego rację , że kierowcy czasem powinni być inni ale pamiętaj , że pasażerowie też czasami dają popalić śmierdzą bałaganią i potrafią zwrócić tylko dlatego , że człowiek się zlituje i zabierze ostatnim kursem kogoś lekko podciętego .A jeśli chodzi o warunki i miejsca stojące to wszystko jest zgodne z prawem jeśli zmienisz to prawo będziemy wszyscy jeżdzić autokarami to ci gwarantuję pozdrawiam miły kierowca PWHD .

     • Cobra

      Szanowny Panie kierowco. Mając tą okazję, chciałbym coś zakomunikować Firmie PWHD i zarazem wszystkim kierowcom: 1. po pierwsze, jeśli pasażer jest nietrzeźwy w znacznym stopniu, to proszę go po prostu nie zabierać; 2. po drugie, jadąc i wioząc pasażerów w autobusiku napakowanym ludźmi jak bydłem do granic możliwości, proszę nie rozmawiać przez telefon komórkowy na temat, co dzisiaj żona ugotowała na obiad (był to jeden z kierowców narodowości ukraińskiej); 3. po trzecie, powinniście zwracać uwagę, aby wydawać bilety odpowiednie (np. jak jedzie senior to dla seniora, jak student – to dla studenta), a nie tak jak nieraz kierowca wydał mi bilet dla….. niewidomego (!), a wziął 6,50 zł za normalny kurs (dodam w nawiasie, że bilet nie został wydrukowany z terminala, tylko został wyciągnięty z jakiegoś schowka); 4. kupcie sobie panowie kierowcy wreszcie jakieś estetyczne pudełko / organizer na pieniądze, bo widok wyciągania nieraz bilonów z pudełka po margarynie lub po maśle roślinnym w firmie przewozowej XXI wieku przyprawia każdego o wybuch śmiechu (tak to chyba było po wojnie); 5. kultura osobista niektórych kierowców PWHD jest na żenująco niskim poziomie, więcej kultury posiada chyba rolnik ze wsi; 6. może byście pomyśleli o jakichś przyciskach do naciskania, aby pasażer mógł zasygnalizować, że chce wysiąść na danym przystanku, a nie kierowca drze się jak na boisku (cytuję) “wysiada ktoś na Bielanach?!!”; 7. po siódme – i wreszcie ostatnie – pomyślcie coś o większych autobusach , bardziej przestronnych i dostosowanych do osób z dziećmi, niepełnosprawnych, starszych itp. Chyba słyszeliście o takich markach autobusów jak: Neoplan, Bova, Solaris, Mercedes itp. Dziękuję za uwagę i proszę przekazać ww. postulaty swojemu szefowi – Sz. Panu Bartoszowi Dyrdzie.

     • Polak

      Witam serdecznie doradcę technicznego który dokładnie wie jak powinno być postaram sie w skrócie odpowiedzieć na pytania i propozycje
      1.Ciężko czasem się przepychać z pijanym zwłaszcza , że grozi mu zostanie do rana na ławce od zwykły ludzki odruch .
      2.Nigdy nie rozmawiam przez telefon komórkowy jadąc busem szanuję innych i wiem jakie to nie bezpieczne .
      3.Zawsze wydaje bilety zgodnie z kursem jeśli tak sie stało jak mówisz mogłeś rozwiązać ten problem z kierowcą lub zgłosić się do konkursu i wygrać 50 zł szczegóły w busach przyklejone na szybie .
      4.Jak przeszkadza ci pudełko po margarynie zmień przwoźnika który ma pudełka po maśle roślinnym zwykłe czepialstwo a jak ci to przeszkadza jeżdzij taksówką .
      5.Nie obrażaj rolników bo nie jeden jest lepszy od ciebie
      6.Jeśli chodzi o przyciski to nie wiem czy to dobry pomysł bo jak znam życie będą naciskane dla zabawy kierowca czasem musi tak spytać bo często pasażerowie mówia , że chcieli wysiąść jak juz przejedziesz przystanek .
      7.Jeśli zmienisz prawo i zakażesz jazdy busami jutro idziemy kupić Setry to zdecydowanie lepsze marki autobusów .
      Mam nadzieję że zaspokoiłem twoja wiedzę na tematy transportowe pozdrawiam zawsze miły kierowca który nie rozmawia przez telefon komórkowy .

     • Cobra

      Człowieku, nie ironizuj. Nie nie mam nic przeciwko busom, możecie sobie jeździć i dowozić nimi np. dzieciaki z okolicznych wsi do szkół ale takie busy naprawdę nie nadają się na takie dalekobieżne kursy, gdzie wsiada mnóstwo ludzi.

     • Robert Robson

      Nie do końca zgodne z prawem,poza obszarem zabudowanym nie wolno ci zabierać nikogo na stojaka,chyba że jest to autobus miejski spełniający odpowi.przepisy wy jezdzicie busami przerobionymi z blaszakow i licz się z tym że w razie w.idziesz pierdzieć w pasiaki

     • Polak

      Kolego podejdz do kierowcy i ładnie poproś żeby ci pokazał dowód rejestracyjny pojazdu jak trafisz na mnie na pewno to zrobię a tam sobie przeczytasz ile bus ma miejsc stojących a potem będziesz mówił jak powinno być

 • Obi von Kenobi ;-)

  A kurs na Legnicę może się przydać … w końcu to w Jaworze duże nowe fabryki otwierają 🙂