Strona główna 0_Slider Więcej bezpośrednich połączeń ze Świdnicy do Wrocławia

Więcej bezpośrednich połączeń ze Świdnicy do Wrocławia

12

Z obecnych czterech do sześciu par wzrośnie liczba bezpośrednich połączeń kolejowych Świdnicy z Wrocławiem. Dodatkowy kurs znajdzie się w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie za miesiąc. Jak poinformował marszałek województwa dolnośląskiego, przybędzie lokalnych połączeń na całym Dolnym Śląsku.

Jak podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, na przestrzeni 3 ostatnich lat liczba pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się i w 2017 roku przekroczy 22 mln. W związku z zainteresowaniem pasażerów powstają dodatkowe połączenia. W Świdnicy kursy do Wrocławia przywrócono w 2013 roku. Problemem od początku była zbyt mała liczba połączeń. Teraz mają przybyć dodatkowe dwa kursy, ale w jakich godzinach, jeszcze nie wiadomo.

Osobną kwestią są ceny biletów. Do 2015 roku ze Świdnicy do Wrocławia można było pojechać za promocyjne 5 złotych. W tej chwili promocja – 8 złotych –  dotyczy tylko kursu ze Świdnicy do Wrocławia opłaconego u konduktora. Bilet kupowany przez internet w każdą stronę to koszt 14,60 zł (bilet normalny). Przejazd pociągiem jest bardziej komfortowy, ale cena busa na trasie Świdnica-Wrocław o wiele niższa. Bilet normalny kosztuje 6,50 zł.

Warto dodać, że z nowego rozkładu zniknie jeden kurs z Legnicy do Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułPijany za kółkiem
Następny artykułŚwięto Niepodległości w Świebodzicach