Strona główna Wydarzenia Świdnica Ulica Przyjaźni znów będzie przejezdna

Ulica Przyjaźni znów będzie przejezdna

1

Od czwartku, 30 listopada w godzinach popołudniowych po remoncie zostanie otwarta dla ruchu samochodów ulica Przyjaźni w Świdnicy. Następnego dnia na dawne trasy wrócą autobusy miejskiej komunikacji – informuje świdnicki magistrat.

Zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Remont objął jezdnię, chodniki i zatoki autobusowe. – Zadanie za kwotę ponad 2 milionów złotych zrealizowała lokalna firma – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Inwestycja zostanie dofinansowana zostanie z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” Świdnicy przyznano ponad 1 mln 200 tys. zł – czytamy w komunikacie.

W piątek, 1 grudnia przywrócona zostanie komunikacja miejska, zgodnie z ustalonymi trasami przejazdu sprzed rozpoczęcia remontu ulicy Przyjaźni:

– dla linii nr 50,52 – ul. Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska ,

– dla linii 51,53 – ul. Pionierów, Śląska, Słowiańska,

– dla linii nr 30 – ul. Kraszowicka, Przyjaźni, Śląska/działki, Bystrzyca Dolna

Linia zamiejska nr 10 na trasie Świdnica – Pogorzała zostanie wydłużona do miejscowości Modliszów. W związku z powyższym ulegnie likwidacji dojazd do Modliszowa linią nr 30.

Wymiana rozkładów jazdy nastąpi w czwartek, 30 listopada. Dodatkowe informacje można uzyskać pod całodobowym nr telefonu 743 030 076, 74/851-81-44 lub na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

/Źródło UM Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułSzukali cudu dla swojego synka. Nadzieję dały komórki macierzyste [FOTO]
Następny artykułDefinitywny koniec sprawy sprzedaży gruntów pod Kaufland