Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicki Przegląd Piosenki Turystycznej z nagrodami

Świdnicki Przegląd Piosenki Turystycznej z nagrodami [FOTO]

0

Już po raz 26. w Świdnickim Klubie Bolko publiczność wysłuchała turystyczne i ekologiczne piosenki wykonane przez solistów i zespoły. Utalentowanym młodym wykonawcom zostały przyznane liczne nagrody. Kto otrzymał Grand Prix?


XXVI Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku” odbył się 3 listopada w Klubie Bolko. Celem konkursu organizowanego, w ramach Dni Gór, była popularyzacja amatorskiej twórczości o tematyce ekologicznej i turystycznej, a także umuzykalnienie dzieci i młodzieży oraz promocja młodych talentów. Przegląd przeznaczony był dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zobowiązani byli przygotować jeden dwa utwory. Jury w składzie – Anna Kozłowska, nauczyciel śpiewu oraz skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, Romana Soja, członek Świdnickiego Uniwersytetu III Wieku, Andrzej Kiszecki, choreograf zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok”, działającego przy Uniwersytecie, oceniało dobór repertuaru związany z charakterem przeglądu, interpretację, promocję piosenki autorskiej oraz poziom warsztatu wykonawczego. Komisja postanowiła przyznać Grand Prix zespołowi „Małe La Chanson” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Nagrody otrzymali także soliści – Emilia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie, Natalia Minkina ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie, Filip Bajm ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum w Bielawie oraz Maja Smolińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum w Bielawie.

Wyróżnienia trafiły również do – Martyny Korkiewicz z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Kacpra Sowy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy oraz Adama Chlebowskiego z I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

W kategorii duety i zespoły nagrody otrzymały – zespół „Ósemki” – Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy, zespół „Zygzak” – Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy, zespół „Śpiewające nutki” – Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy, zespół „Luźny Skład” – grupa starsza – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz zespół „Felisitas” – I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.

W tej kategorii wyróżnienia przyznano – zespołowi „Wirusy” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, zespołowi „Zgrana Paka” ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, zespołowi „Muzyczne Drożdże” z Młodzieżowego Dom Kultury w Świdnicy, zespołowi „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy oraz zespołowi „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.
Nagrodę Pub liczności zgarnął zespół „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

/MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułUwaga! Mogą być problemy z rejestracją pojazdów
Następny artykułPożar mieszkania na ul. Mieszka I [FOTO]