Strona główna 0_Slider Sprawcy ustaleni i ukarani, ale jeszcze nie posprzątali

Sprawcy ustaleni i ukarani, ale jeszcze nie posprzątali

0

Straż Miejska dotarła do trzech mężczyzn, którzy pod koniec października wzięli pieniądze za wywiezienie śmieci po remoncie, ale wyrzucili je na ulicy. Wszyscy otrzymali mandaty i nakaz uprzątnięcia odpadów. Na razie z tego obowiązku się nie wywiązali.

Pod koniec października jeden z mieszkańców Świdnicy zaalarmował o stertach odpadów przy kontenerach na odzież na ul. Paderewskiego w Świdnicy. Strażnicy już w ubiegłym tygodniu ustalili, że śmieci to pozostałość po remoncie mieszkania przy ul. Wałbrzyskiej. Jego właściciele zlecili wywiezienie odpadów poznanym przez internet mężczyznom i za usługę zapłacili. „Fachowcy” daleko miejsca nie szukali.

Strażnicy ustalili, kim są sprawcy nielegalnego działania, nałożyli na wszystkich mandaty w wysokości 500 złotych i nakazali wywiezienie odpadów na własny koszt. – Mają czas do dzisiaj. Muszą nam dostarczyć dowód przyjęcia śmieci w uprawnionym do tego miejscu. Jeśli nie wywiążą się  z nakazu, porządki zleci Urząd Miejski, a zapłatą obciąży sprawców wykroczenia – mówi Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej.

/asz/
Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułDlaczego ulica się zapada? Miasto nie odpowiada
Następny artykułWygraj wyjazd do Brukseli