Strona główna Wydarzenia Skwer w Żarowie zmienił wygląd

Skwer w Żarowie zmienił wygląd [FOTO]

0

Nowy wygląd zyskał skwer przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Teren zielony został obsadzony ozdobnymi jesiennymi krzewami i roślinami. To nie jedyne prace mające na celu poprawę estetyki miasta. 

Zagospodarowany skwer jest teraz przyjemną dla oka ozdobą ul. Armii Krajowej w Żarowie. – Zakończyły się prace  związane z jesiennymi nasadzeniami kwiatów. Skwer przy ul. Armii Krajowej w Żarowie zapełnił się ozdobnymi krzewami i jesiennymi roślinami. Cały teren został uporządkowany i dziś jest kolejną wizytówką miasta. To jeszcze nie wszystkie prace, które zostaną zrealizowane w tym roku. Kilka dni temu rozpoczęły się prace przy modernizacji skwerku na żarowskim osiedlu. Nowy wygląd zyska ścieżka przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie. W przyszłym roku, w drugim etapie, zmodernizowany skwerek zostanie obsadzony ozdobnymi roślinami i krzewami. Dzięki takim działaniom miasto zrobi się jeszcze piękniejsze, a co najważniejsze cieszyć będzie swym widokiem nas wszystkich i przyjezdnych mieszkańców – mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace przy zagospodarowaniu skwerku na ul. Armii Krajowej w Żarowie kosztowały dokładnie 13.500 złotych. Modernizacja terenu przy żarowskim Pomniku Pamięci Narodowej będzie kosztować 18.450 złotych. Wszystkie przedsięwzięcia są sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Ważne, by szanować zmodernizowane miejsca, a przede wszystkim nie dewastować. To nikomu przecież nie służy – dodaje.

/Magdalena Pawlik, Urząd Miejski w Żarowie/

Poprzedni artykułDzieci pokazały jak ratować życie [FOTO]
Następny artykułWystartowała kolejna edycja rozgrywek siatkarskiej ligi TKKF