Strona główna Sport Moto Rajdowy mistrz Krysiak oficjalnie utytułowany

Rajdowy mistrz Krysiak oficjalnie utytułowany [FOTO]

0

Polski Związek Motorowy uhonorował mistrzów Polski we wszystkich dyscyplinach sportu samochodowego. Wśród nagrodzonych biało-czerwonymi szarfami i pucharami są strzegomianin Paweł Krysiak i Paweł Gacek – zawodnicy Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

Team Forda Fiesty R2 był niepokonany w klasie 4F w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Uroczysta gala podsumowująca sezon 2017 odbyła się w piątek, 24 listopada w Hotelu Sheraton w Warszawie. To był niewątpliwie perfekcyjny sezon dla kierowcy ze Strzegomia. Paweł Krysiak pilotowany rzez Pawła Gacka z Bielska-Białej zaliczył stuprocentową skuteczność w klasie 4F w cyklu Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W swojej stawce wygrał wszystkie rajdy, w których wystartował. Ponadto podczas jednej w rund, a dokładnie Rajdu Śląska, popisał się rewelacyjnym 9. miejscem w klasyfikacji generalnej. To uznać należy za imponujące osiągniecie, biorąc pod uwagę przede wszystkim możliwości sprzętowe konkurencji.

Załoga Paweł Krysiak/Paweł Gacek, startująca w barwach Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017 rozpoczęła w kwietniu od triumfu w 45. Rajdzie Świdnickim Krause (Świdnica). Następnie sukces w klasie 4F dwukrotnie powtórzyła we wrześniu – wygrywając 51. Rajd Dolnośląski (Duszniki – Zdrój) oraz Rajd Nadwiślański (Lublin). Świetną formę Krysiak i Gacek przypieczętowali w ostatniej rundzie w sezonie, w 1. Rajdzie Śląska (Chorzów, Żory). Sukces Pawła Krysiaka i Pawła Gacka, którzy sięgnęli po tytuł mistrzów Polski 2017 w klasie 4F nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, wśród których dominowały lokalne firmy i instytucje. Wsparcie tak dużej ilości firm sprawia, że Ford Fiesta R2 zespołu Paweł Krysiak Rally Team wyróżnia się oklejeniem na tle załóg startujących w Mistrzostwach Polski. Precyzyjne, lecz mało artystyczny wizerunek sponsorski, wzbudza sympatię kibiców i uznanie za niesamowitą determinację w walce o budżet na starty.

Mimo tej ciężkiej walki o sponsorów, ze względów finansowych, nie wzięliśmy udziału w pełnym cyklu Mistrzostw Polski, dlatego tym bardziej cieszy nas ten sukces. Nie mogliśmy sobie pozwolić na błędy, musieliśmy być w stu procentach skuteczni. Wygrywając rundy, w których wzięliśmy udział, przy okazji nawiązywaliśmy też walkę z załogami z klas wyższych. W punktacji klasy 4F, która była dla nas priorytetem, a przeznaczonej dla bliźniaczych Fordów Fiesta R2, o 21 „oczek” wyprzedziliśmy konkurencję. W efekcie jesteśmy też notowani na 14. pozycji w punktacji całej stawki krajowego czempionatu na 76 załóg, które w tym roku przystąpiły do rywalizacji – podkreśla Paweł Krysiak, kierowca ze Strzegomia, który już rozpoczął starania o budżet na sezon 2018.

Uroczystą galę sportu samochodowego w Hotelu Sheraton w Warszawie, podczas której wszyscy mistrzowie odebrali szarfy i puchary poprowadzili wspólnie prezenterka Telewizji Polsat Karolina Szostak i komentator m.in. F1 Andrzej Borowczyk.
W czasie spotkania zaprezentowano też wstępny kalendarz na sezon 2018. Tworzy go 7 rund, jednak nie ma ostatecznej decyzji, który rajd zostanie w kalendarzu jako przedostatni w cyklu. Projekt wygląda następująco: Rajd Świdnicki Krause (21-22 kwietnia), Rajd Dolnośląski (19-20 maja), Rajd Nadwiślański (09-10 czerwca), Rajd Śląska (29 czerwca – 01 lipca), Rajd Rzeszowski (09-11 sierpnia), Rajd Electronai – Litwa (08-09 września) bądź Rajd Wisły (08-09 września), Rajd Polski (21-23 września).

Poprzedni artykułSiatkarze KPS-u liderami tabeli
Następny artykułMiasto zrywa umowę z Saltexem. O tym wiceprezydent nie poinformował radnych