Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowe mieszkania pod wynajem w Strzegomiu

Nowe mieszkania pod wynajem w Strzegomiu

0

Gmina Strzegom przystąpiła do programu Mieszkanie Plus, który otwiera przed osobami i rodzinami z mniej zasobnymi portfelami (dla słabiej uposażonych rodzin) nowe możliwości otrzymania mieszkania czynszowego. By starać się o lokal należy wypełnić i złożyć ankietę do 30 listopada.

Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych mieszkań dla rodzin w ramach najmu oraz najmu z opcją własności. Do programu zgłoszony został teren pod zabudowę w Strzegomiu. Obejmuje on działki nr 1009, 1011, 1016, 1017 AM. 25, obręb nr 3 – śródmieście, tj., działki na zapleczu nieruchomości położonych w Strzegomiu przy ul. Szarych Szeregów 8, 10, 12 i 14, o łącznej powierzchni 0,8591 ha.

Przewidywany koszt budowy mieszkania będzie się mieścił w przedziale od 2,5 tys. zł/m2 do 4 tys. zł/m2.

Zainteresowane programem osoby mogą wybrać dwa jego warianty. Pierwszym jest najem mieszkania – bez możliwości stania się jego właścicielem. Czynsz za taki lokal wyniesie od 10 do 20 zł/m2 miesięcznie. Zatem dla lokalu o powierzchni 40 m2 czynsz miesięczny wyniesie od 400 do 800 zł. Drugi wariant to najem z opcją dojścia do własności. Najemcy, którzy wybiorą droższą opcję z możliwością dojścia do własności, po 30 latach wynajmowania mieszkania staną się jego właścicielami. Muszą jednak liczyć się z tym, że będą płacić czynsz wyższy o ok. 20%, w porównaniu z najemcami, którzy wybrali opcję bez dojścia do własności. Do czynszu w obu wersjach doliczyć należy koszty eksploatacji oraz dostawy mediów.

– Wszyscy zainteresowani otrzymaniem mieszkania powinni wypełnić specjalnie przygotowaną ankietę. Pozwoli to nam na określenie skali zainteresowania mieszkańców gminy programem oraz opracowywanie najkorzystniejszej koncepcji wdrożenia programu, a także zaplanowanie kolejnych etapów jego realizacji – mówi Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej.

Ankiety można pobrać: osobiście w budynku urzędu, pok. nr 15 na parterze, Wydział Obsługi Interesanta, na stronie internetowej: bip.strzegom.pl w zakładce wiadomości oraz w siedzibie zarządcy nieruchomości gminnych, Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu sp. z o.o., Strzegom, ul. Al. Wojska Polskiego 75, I piętro, Wydział Mieszkaniowy.
Ankiety należy złożyć do 30 listopada 2017 r.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, pokój nr 33, II piętro, lub telefonicznie pod nr 74 8560-538, -522 w godzinach pracy magistratu.

/Urząd Miejski w Strzegomiu/

Poprzedni artykułPodrzucał śmieci do miasta
Następny artykułUkraińska parafia powołana w Świdnicy