Strona główna 112 Nietrzeźwy senior za kółkiem

Nietrzeźwy senior za kółkiem

3

Blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie miał 73-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Skoda. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. Teraz za swój czyn odpowie karnie.

Mimo licznych apeli policji kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 73-latek, który kierował samochodem osobowym marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – apelują o trzeźwą jazdę świdniccy policjanci.

/sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica/

Poprzedni artykułW chóralnym śpiewie oddali hołd ofiarom „Nocy Kryształowej” [FOTO]
Następny artykułPonad 53 miliony na przebudowę i utrzymanie letniego basenu