Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mieszkańcy chcieli odrestaurowania pomnika

Mieszkańcy chcieli odrestaurowania pomnika

0

Z inicjatywy mieszkańców Boleścina, a w szczególności rady sołeckiej, 11 listopada, po blisko 51 latach ponownie została odsłonięta odrestaurowana tablica ufundowana przez ówczesne, miejscowe Koło Związku Bojowników o Wolność i Demokrację. Uroczystego aktu dokonała wójt Teresa Mazurek – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Na nowo zagospodarowany skwer w centrum wsi Boleścin przybyli licznie zgromadzeni mieszkańcy, a wśród nich podopieczne Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – wdowy po kombatantach wojennych oraz władze gminy Świdnica.

Spotykamy się dzisiaj na uroczystości odsłonięcia po renowacji pomnika, poświęconego powrotowi Ziem Zachodnich do Polski, który ufundowało ówczesne Koło Związku Bojowników o Wolność i Demokrację. Inicjatywę jego powstania podjął Szymon Dziedzic, w 1966 r., z okazji 1000-lecia istnienia Państwa Polskiego, a po 50 latach przejął jego syn Stanisław. Szczególnie gorąco pozdrawiamy wdowy po kombatantach wojennych: Marię Mróz, Helenę Piech, Jozefę Fitrzyk, Zofię Fitrzyk, Julię Łukasik, Janinę Rębilas, Anielę Wronę – mówił Daniel Wieczorek, radny Rady Gminy Świdnica, mieszkaniec Boleścina.

Dzięki zaangażowaniu rady sołeckiej, władz gminy i mieszkańców udało się zagospodarować skwer w centrum miejscowości i przenieść pomnik w godne miejsce Poświęcenia pomnika dokonał ks. Mateusz Pawlica. II częścią uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wspólnie z radą sołecką, która przygotowała okolicznościowe przedstawienie.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPolonia wróciła na zwycięską ścieżkę! [FOTO]
Następny artykułZdominowani w drugiej połowie meczu! [FOTO, VIDEO]