Strona główna Wydarzenia Świdnica Koncert przedszkolaków dla Niepodległej

Koncert przedszkolaków dla Niepodległej [FOTO]

0

Przedszkolaki w narodowych strojach zatańczyły poloneza, krakowiaka i mazura, a także zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne, w tym m.in. „ Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” czy „Szara Piechota”. Wyjątkowy występ dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 „Słoneczko” odbył się w ramach obchodów Święta Niepodległości w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

W Zespole Szkół Mechanicznych 10 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktorami tego wydarzenia były dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy. To właśnie one, wspaniale przygotowane przez nauczycielki, zaprezentowały zgromadzonej społeczności szkolnej wiersze i pieśni patriotyczne, w tym m.in.: „ Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” czy „Szara Piechota”. W repertuarze znalazł się również dobrze wszystkim znany utwór „Kto ty jesteś?”. W prostych dziecięcych utworach dzieci przypomniały o drodze Polski ku wolności, poczuciu obowiązku w stosunku do ojczyzny i uczuciach patriotycznych.

Dzieci w pięknych strojach narodowych zatańczyły poloneza, krakowiaka i mazura, wzbudzając absolutny aplauz publiczności. Wzruszającym momentem uroczystości było wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego. – Pomimo tremy i prezentowania się przed tak liczną i poważną publicznością dzieci przepięknie wykonały cały przygotowany program i zdobyły owacje na stojąco. Myślę, że tegoroczna uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci – mówi Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy ZSM w Świdnicy.

/oprac./
/Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy/

Poprzedni artykułZderzenie trzech ciężarówek. Nie żyje kierowca
Następny artykułKiepskie wieści z obozu młodziczek Polonii Świdnica [FOTO]