Strona główna Sport Siatkówka Kiepskie wieści z obozu młodziczek Polonii Świdnica

Kiepskie wieści z obozu młodziczek Polonii Świdnica [FOTO]

0

Rozgrywki siatkarskiej ligi dolnośląskiej młodziczek na dobre się jeszcze nie rozpoczęły, a podopieczne Macieja Leńskiego już znalazły się niestety za burtą i nie powalczą o czołowe lokaty w lidze i awans na szczebel centralny.  

Dyspozycja dnia młodziczek MKS-u Polonia Świdnica podczas czwartej kolejki grupy E zapowiadała pełeną emocji sportowych niedzielę, 12 listopada. W Świdnicy na własnym terenie młodziczki rozegrały dwa spotkania i do wykorzystania był atut własnej hali oraz doping miejscowych kibiców. Zaczęło się zgodnie z planem – dziewczyny realizowały zadania trenera Macieja Leńskiego i wysoko pokonały zawodniczki UKS-u Tygrysy Strzelin. Pierwszy mecz dość łatwo wygrany z drużyną ze Strzelina 2:0 napawał wszystkich optymizmem przed decydującym bojem z MKS-em Rokita Brzeg Dolny.

Po trzeciej kolejce zajmowaliśmy druga pozycję w tabeli z taką samą ilością punktów co zawodniczki z Brzegu Dolnego i właśnie w Świdnicy miało się wyjaśnić kto awansuje dalej z drugiego miejsca. Pierwszy set przebiegał pod nasze dyktando do stanu 21:17. Ku naszemu zaskoczeniu siatkarki MKS-u Rokita zdołały odrobić stratę i wygrać całą partię 26:24. Jako się okazało był to kluczowy moment. Siatkarki MKS-u Rokita dostały wiatru w żagle, a podłamane polonistki zaczęły popełniać błędy, które skrzętnie wykorzystały młodziczki z Brzegu Dolnego.

Nie tak miało być, wszystko szło po naszej myśli i nagle w pierwszym secie – w zasadzie wygranym, coś się stało… Po zmianie stron na początku jeszcze wszystko wyglądało dobrze, ale podenerwowanie pierwszym setem jednak poskutkowało i stąd przegrana – podsumował na gorąco trener świdnickich młodziczek.

Wyniki dnia:

MKS Polonia Świdnica – UKS Tygrysy Strzelin 2:0 (25:10 25:12)

MKS Polonia Świdnica – MKS Rokita Brzeg Dolny 0:2 (24:26 18:25)

Sytuacja w grupie E ligi młodziczek:
1. Impel III Wroclaw – 11 pkt.
2. MKS Rokita Brzeg Dolny – 10 pkt.
3. MKS Polonia Świdnica – 9 pkt.  
4. UKS Tygrysy Strzelin – 6 pkt.

Z naszej grupy do dalszych rozgrywek awansują tylko dwie pierwsze drużyny. Naszym zawodniczkom pozostaje już tylko walka o dalsze miejsca w lidze młodziczek. – Dodatkowo w sezonie 2017/2018 dziewczyny będą równolegle uczestniczyć w ogólnopolskich turniejach siatkarskich, a zdobyte tam puchary osłodzą gorycz porażki. Dziękujemy zawodniczkom za niezapomniane emocje. Kibicom dziękujemy za doping i zapraszamy do śledzenia zmagań naszych młodziczek na arenach siatkarskich – dodają przedstawiciele grupy młodziczek Polonii Świdnica.

Poprzedni artykułKoncert przedszkolaków dla Niepodległej [FOTO]
Następny artykułEfektowny triumf nad liderem tabeli