Strona główna 0_Slider Dzieci i młodzież pomagają bezdomnym zwierzakom

Dzieci i młodzież pomagają bezdomnym zwierzakom [FOTO]

0

Przedszkolaki i uczniowie szkół ze Świdnicy i okolic nie tylko chętnie odwiedzają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ale też angażują się w pomoc dla kociaków i psiaków, organizując liczne zbiórki. W ramach akcji pomocy zwierzakom prowadzone są także spotkania edukacyjne w placówkach oświatowych.

Wśród uczniów świdnickich szkół i przedszkolaków nie brakuję osób, które chcą angażować się i pomagać bezdomnym czworonogom. – Ogromnie się z tego powodu cieszymy, a nasze futrzaki mają karmę, mięciutkie kocyki, przysmaki, zabawki oraz żwirki do kuwet. Ta pomoc jest dla naszych zwierząt bezcenna – podkreślają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

W ramach akcji pomocy dla schroniska, uczniowie odwiedzali zwierzaki, a ich wizyta na w placówce na ul. Pogodnej polegała na zapoznaniu z działalnością placówki. – Dla większości z nich było to przykre doświadczenie i wrażliwym osobom trudno było się pogodzić z tym, że te miłe stworzenia mieszkają w schronisku. Opowiadaliśmy o naszej pracy, o działaniu wolontariatu, o naszej misji i odrobinę o zasadach postępowania ze zwierzakami – relacjonują.

Oprócz wizyt w samym schronisku, w kilku szkołach zorganizowane zostały także spotkania z opiekunami bezdomnych zwierzaków. Podczas przeprowadzonych rozmów dzieci i młodzież mogli dowiedzieć się o odpowiedzialności za pupila, dlaczego zwierzęta stają się bezdomne, jak bezpiecznie kontaktować się z czworonogami, na czym polega praca w schronisku, a także o jej misjach, którymi są adopcje.

Młodzi ludzie z różnych placówek byli zawsze żywo zainteresowani naszą działalnością. Otrzymaliśmy mnóstwo pytań, udzieliliśmy wielu odpowiedzi, nawet na takie najbardziej ekstremalne, jak: „Czy zwierzęta w Schronisku chrapią?”. Po tych wizytach otrzymaliśmy także piękne prace. Czworonożni przyjaciele okiem najmłodszych przyjaciół zwierząt. Wszystkie prace zdobią ściany budynku schroniska – opowiadają pracownicy instytucji.

Dotychczas wizyty w świdnickim schronisku na ul. Pogodnej oraz spotkania w placówkach oświatowych miały miejsce chociażby w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy, w Szkole Podstawowej w Starym Jaworowie, w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Świebodzicach, w Przedszkolu w Strzegomiu, w Szkoła Podstawowa w Ścinawie, w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie, Szkole Podstawowej w Mrowinach, w Szkole Podstawowej nr 8 i nr 6 w Świdnicy, w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce, w Przedszkolu „Radosny Delfinek” w Świdnicy i w Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Świebodzicach.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zainteresowanie okazane naszemu Schronisku. Cieszymy się, że nasza działalność edukacyjna może się poszerzać i możemy przekazywać wiedzę, swoje doświadczenia dzieciom i młodzieży – dodają.

By przedstawiciele schroniska z pupilem odwiedzili szkołę lub uczniowie mieli możliwość zapoznania się z instytucją pomagającą bezdomnych zwierzakom wystarczy napisać na adres – [email protected]

/oprac./
/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułRada Miejska Świdnicy będzie obradować
Następny artykułNajwyższe i najniższe emerytury na Dolnym Śląsku