Strona główna 0_Slider Były komendant wylądował w miejskiej spółce

Były komendant wylądował w miejskiej spółce [Aktualizacja]

11

W związku ze śmiercią Igora Stachowiaka razem z innym komendantami stracił stanowisko, ale nie dzieje mu się krzywda. Były wieloletni komendant powiatowy policji w Świdnicy, a później zastępca komendanta dolnośląskiego, został wiceprezesem Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. Jak podaje Fakt24.pl, miał to stanowisko otrzymać bez konkursu, a pensja sięga 10 tysięcy złotych.

Krzysztof Niziołek przez 9 lat był komendantem powiatowym policji w Świdnicy. W marcu 2016 roku został awansowany na I zastępcę komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. Stanowisko stracił 23 maja 2017 roku po informacjach o bulwersujących okolicznościach śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, który w komisariacie we Wrocławiu był rażony przez policjantów paralizatorem. Pracę w policji stracili wówczas także komendant wojewódzki, miejski i szef komisariatu. Jak kilka dni temu ujawniły ogólnopolskie media, żaden z komendantów nie poniósł żadnej odpowiedzialności za śmierć Stachowiaka.

Jak podaje Fakt24.pl, 46-letni Krzysztof Niziołek najpierw przebywał na zwolnieniu lekarskim, później przeszedł na policyjną emeryturę, a kilka dni temu został zatrudniony na stanowisku wiceprezesa Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. W ZUK szefem Rady Nadzorczej jest Henryk Rataj, wieloletni szef SLD w powiecie świdnickim. Jak przywołuje jego słowa Fakt, „nie interesuje go to, że nowy wiceprezes został zdymisjonowany w związku ze śmiercią Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.”

Z Krzysztofem Niziołkiem nie udało nam się porozmawiać, jak stwierdziła sekretarka ZUK w Strzegomiu, wiceprezes jest obecnie „w terenie”.

/opr. asz/

Redakcja portalu Świdnica24 zadała pytania w tej sprawie burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie. Odpowiedzi udzielił Urząd Miejski w Strzegomiu.

Czy jest prawdą, że p. Krzysztof Niziołek został bez konkursu zatrudniony na stanowisko wiceprezesa ZUK w Strzegomiu? Jaki był powód nieorganizowania konkursu? Dlaczego zatrudniono właśnie p. Krzysztofa Niziołka?

-W spółkach prawa handlowego nie istnieje obowiązek przeprowadzania konkursów na członków zarządu, również na stanowisko prezesa nie organizowano konkursu.

Jakie kompetencje (wykształcenie, doświadczenie w zarządzaniu spółką, która zajmuje się utrzymaniem porządku i wywozem odpadów) ma p. Krzysztof Niziołek?

-Pan Krzysztof Niziołek poza szkołą policyjną ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowe studia menadżerskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Jaka jest pensja na stanowisku v-ce prezesa ZUK w Strzegomiu?

-Jako Członek Zarządu na podstawie obowiązujących przepisów otrzymuje stałe wynagrodzenie stanowiące 2-krotność podstawy wymiaru, która w dniu podpisania kontraktu wynosi 4.404.00 zł.

Od kiedy funkcję szefa Rady Nadzorczej ZUK pełni pan Henryk Rataj i dlaczego powierzono mu tę funkcję?

-Pan Henryk Rataj został powołany w skład Rady Nadzorczej uchwałą nr 1/2012 z dnia 12 grudnia 2012 roku i to sama rada decyduje, kto pełni daną funkcję w jej składzie. Posiada wymagany certyfikat do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

/red./

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułWyjazdowy remis AKS-u Strzegom