Strona główna 0_Slider Były komendant wylądował w miejskiej spółce

Były komendant wylądował w miejskiej spółce [Aktualizacja]

14

W związku ze śmiercią Igora Stachowiaka razem z innym komendantami stracił stanowisko, ale nie dzieje mu się krzywda. Były wieloletni komendant powiatowy policji w Świdnicy, a później zastępca komendanta dolnośląskiego, został wiceprezesem Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. Jak podaje Fakt24.pl, miał to stanowisko otrzymać bez konkursu, a pensja sięga 10 tysięcy złotych.

Krzysztof Niziołek przez 9 lat był komendantem powiatowym policji w Świdnicy. W marcu 2016 roku został awansowany na I zastępcę komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. Stanowisko stracił 23 maja 2017 roku po informacjach o bulwersujących okolicznościach śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, który w komisariacie we Wrocławiu był rażony przez policjantów paralizatorem. Pracę w policji stracili wówczas także komendant wojewódzki, miejski i szef komisariatu. Jak kilka dni temu ujawniły ogólnopolskie media, żaden z komendantów nie poniósł żadnej odpowiedzialności za śmierć Stachowiaka.

Jak podaje Fakt24.pl, 46-letni Krzysztof Niziołek najpierw przebywał na zwolnieniu lekarskim, później przeszedł na policyjną emeryturę, a kilka dni temu został zatrudniony na stanowisku wiceprezesa Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. W ZUK szefem Rady Nadzorczej jest Henryk Rataj, wieloletni szef SLD w powiecie świdnickim. Jak przywołuje jego słowa Fakt, “nie interesuje go to, że nowy wiceprezes został zdymisjonowany w związku ze śmiercią Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.”

Z Krzysztofem Niziołkiem nie udało nam się porozmawiać, jak stwierdziła sekretarka ZUK w Strzegomiu, wiceprezes jest obecnie “w terenie”.

/opr. asz/

Redakcja portalu Świdnica24 zadała pytania w tej sprawie burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie. Odpowiedzi udzielił Urząd Miejski w Strzegomiu.

Czy jest prawdą, że p. Krzysztof Niziołek został bez konkursu zatrudniony na stanowisko wiceprezesa ZUK w Strzegomiu? Jaki był powód nieorganizowania konkursu? Dlaczego zatrudniono właśnie p. Krzysztofa Niziołka?

-W spółkach prawa handlowego nie istnieje obowiązek przeprowadzania konkursów na członków zarządu, również na stanowisko prezesa nie organizowano konkursu.

Jakie kompetencje (wykształcenie, doświadczenie w zarządzaniu spółką, która zajmuje się utrzymaniem porządku i wywozem odpadów) ma p. Krzysztof Niziołek?

-Pan Krzysztof Niziołek poza szkołą policyjną ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowe studia menadżerskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Jaka jest pensja na stanowisku v-ce prezesa ZUK w Strzegomiu?

-Jako Członek Zarządu na podstawie obowiązujących przepisów otrzymuje stałe wynagrodzenie stanowiące 2-krotność podstawy wymiaru, która w dniu podpisania kontraktu wynosi 4.404.00 zł.

Od kiedy funkcję szefa Rady Nadzorczej ZUK pełni pan Henryk Rataj i dlaczego powierzono mu tę funkcję?

-Pan Henryk Rataj został powołany w skład Rady Nadzorczej uchwałą nr 1/2012 z dnia 12 grudnia 2012 roku i to sama rada decyduje, kto pełni daną funkcję w jej składzie. Posiada wymagany certyfikat do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

/red./

 • Marcel

  Czyli tradycyjnie… Jak ktoś raz ryja do koryta włożył to go nie wyjmie, jak nie z lewej to z prawej podejdzie tyle lat na wsi to wiem co piszę. A teraz na chwilę będzie burza a po chwili znów wyjdzie słońce dla wspaniałych i kompetentnych kumpli naszych równie wspaniałych rządzących… Trzeba dać znać wyżej Polsat, tvn inaczej nic z tego nie będzie a Pan który pośrednio ma krew na rękach dalej będzie zasiadał za publiczne pieniądze w miejskiej spółce. Rzygać mi się chce jak myślę o Polsce pełnej układów na każdym szczeblu gminnym, miejskim, wojewódzkim… I nie dlatego że sam nie mam układów i marzy mi się stołek tylko dlatego że znam naprawdę wykształconych, inteligentnych, merytorycznych fachowców którzy nigdy nawet nie otrą się o stołek bo nie mają układów i znajomości. Tragedia.

 • Waldi

  No, no Krzyś to wybitny specjalista od odpadów jest. A ostatnio, gospodarka odpadami, pewnie stała się jego konikiem. Zresztą przy szerokim wsparciu Zbigniewa burmistrza wiele może zdziałać w tym temacie.

  • JAcenty

   Sam odpad z policji więc się odpadami interesuje.

 • Obserwator

  Nie ma jak u koryta – pensja full, a roboty null…

 • antek

  “Henryk Rataj, …nie interesuje go to, że nowy wiceprezes został
  zdymisjonowany w związku ze śmiercią…”
  Panie Rataj! A kto panu płaci? Rząd, bank? Nie. My panu płacimy. Niech pan to sobie w końcu uświadomi ! Żeruje pan jak pasożyt od wielu lat to i świadomość obywatelką waść straciłeś

  • Politolog z Katowic

   Biedak może telewizora nie ma i nic nie wiedział? Stać seniora Rataja na wiele telewizorów, emerytura jego nie jest z OFE tylko partyjniacka bo całe życie ślizgał się po wysokich szczeblach stanowisk aparatu PZPR, trzeba pamiętać, że to kolega obecnej władzy- BMS i jej zastępcy. Totalny odlot z tą wypowiedzią, jakby z alternatywnej rzeczywistości, tak nawet zapomniałem o tym “biedaku”, a tu “schowano” go w Strzegomiu ażeby sobie dorobił…
   Bardzo brzydko panie burmistrzu ! rozzuchwalił się Pan, granat już eksplodował Panu w rękach, lokalne gazety można ignorować, ale te ogólnopolskie zrobią z pana zupę rybną- Polsat czy Tvn24 i nie będę nawet żałował. Spec od policji teraz wiceprezes ZUK, przecież to groteska, ale już “Fakt” o tym pisze….Strzegom ma znów zły PR, 7 lat temu wyciągnięto jakiegoś “szmondaka” przeciwko Lechowi Markiewiczowi o takim samym nazwisku teraz mamy ten pasztet i co zrobi burmistrz?

   • Mareczek

    Burmistrz przytargał na 11 listopada wojsko z Decem i pojechali apel smolenski z poległym Lechem Kaczyńskim !!!

 • Alojzy

  Nie sądziłem, że to człowiek TAK WIELU TALENTÓW! … znajomy szuka spawacza z doświadczeniem, może by “dzidziuś” się też nadał…

 • Natalia

  Czyli uklad wroclawski dziala ………. zapamietajcie do wyborow .

 • YES

  no to jak to jest? 46 letni (??) emeryt-w policji nie może pracowac ale w spółeczce-proszę bardzo 🙂 a ilu policjantom mister minister emeryturę zabrał bo jeden dzień w milicji przepracowali-mimo pozytywnej weryfikacji-jakież to prawe a zwłaszcza sprawiedliwe :-)) ale jak mówią:to jest dobry piotrowicz(prokurator stanu wojennego) bo nasz ci on jest,pisowski na własnej piersi wyhodowany 🙂

 • Czytelnik

  Zapewne przysługa za przysługę ! Kto wie co kto komuś kiedyś obiecał np.

 • michbaner

  Dekomunizacja w Świdnicy leży na łopatkach.

  • Młody

   Dec że świtą ręka w rękę z czerwonymi i Zyską na placu Jana Pawła a ty piszesz o dekomunizacji. Jedno wielkie bagno i dymają takich leszczy jak Ty.

   • michbaner

    A ty młody pewnie masz się za naczelnego antyklerykała co ? Wszędzie widzisz biskupów. Masz jakieś zboczenie, czy fobie a może natręctwa na tym tle ? Z pewnością jesteś też zaangażowanym kodziarzem.