Strona główna Wydarzenia Marcinowice Zdolni uczniowie z gminy Marcinowice

Zdolni uczniowie z gminy Marcinowice

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach i Szkoły Podstawowej w Strzelcach zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursów zDolny Ślązaczek oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek zakwalifikowało się kilkoro uczniów ze szkół gminy Marcinowice:

– z języka polskiego i matematyki: uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach z kl. VII A: Maksym Sznajder, Krzysztof Nosek i Szymon Moczurad, nauczycielami przygotowującymi uczniów są Panie Jolanta Woszczyk oraz Grażyna Synowska,

– z języka niemieckiego: uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Maksym Sznajder, opiekunem jest Pani Alicja Balcerska-Beyer,

– z języka angielskiego: Maksym Sznajder i Zuzanna Rataj(kl. VI) uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, których opiekunem jest Pani Joanna Marcinkowska oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wiktoria Gajewska, opiekunem jest Pani Marta Kondzior.

Etap powiatowy konkursu zDolny Ślązaczek zaplanowano na 14 listopada 2017 r.

Natomiast aż czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach zakwalifikowało się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – blok humanistyczny. Są to: Wiktoria Michalak z klasy III A, Krzysztof Tomczak z klasy IIIA, Martyna Kordiak z klasy IIIB oraz Anastazja Lato z klasy IIC. Nauczyciele przygotowujący do konkursu to Panie: Grażyna Synowska, Renata Konarska, Justyna Chrapusta oraz Pan Janusz Gaik.

Anastazja Lato, którą przygotowywały panie Edyta Migo, Katarzyna Stefanienko i Beata Golczewska zakwalifikowała się również do etapu powiatowego z części przyrodniczej konkursu.

Etap powiatowy konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista zaplanowano na 15 i 17 listopada 2017 r.

/UG Marcinowice/

Poprzedni artykułZderzenie na Bystrzyckiej [FOTO]
Następny artykułZnajdź groby bliskich przez internet