Strona główna Sport Piłka nożna Wysoka wygrana polonistek ze Środą Śląską

Wysoka wygrana polonistek ze Środą Śląską

0

Po zwycięstwie 8:1 na własnym stadionie z drużyną Polonii Środa Śląska, zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli III ligi dolnośląskiej. Trzeba jednak pamiętać, że świdniczanki mają rozegranych najwięcej spotkań – tracący punkt Orlik Jelenia Góra ma dwa mecze w zapasie.

Do meczu świdnicki zespół przystąpił w roli zdecydowanego faworyta i przebieg tego spotkania tylko to potwierdził. Bardzo szybko, bo już w 2. minucie błąd defensywy wykorzystała Monika Garbacz i pewnie pokonała bramkarkę przyjezdnych. Szybko zdobyty gol dał dużo pewności naszemu zespołowi, który mocno ruszył do przodu. Nie przełożyło się to jednak na kolejne trafienia choć sytuacji było naprawdę mnóstwo. Dopiero w 27. minucie na 2:0 strzeliła Paulina Leśniak i rozpoczęła „festiwal strzelecki”. W ciągu 12 kolejnych minut podopieczne Damiana Błaszczyka zdobyły jeszcze cztery gole za sprawą Dominiki Sochackiej, ponownie Pauliny Leśniak oraz dwukrotnie Kamili Kosior.

Po przerwie świdniczanki w dalszym ciągu w pełni kontrolowały przebieg spotkania choć nie ustrzegły się błędów i po jednym z nich straciły bramkę, jak się okazało jedyną tego dnia. W 64. minucie swojego drugiego gola zdobyła Dominika Sochacka, a pięć minut później świetnym zagraniem popisała się Paulina Leśniak, ustalając wynik spotkania na 8:1 i zaliczając hat-trick’a.

Bez wątpienia cieszy mnie kolejna wygrana i trwająca seria bez porażki, ale podchodzimy do tego bardzo spokojnie. Przed nami ciężki pojedynek z bardzo mocną drużyną Ślęzy Wrocław, która do tej pory tylko raz schodziła pokonana. Wierzę, że staniemy na wysokości zadania i z Wrocławia wrócimy ze zdobyczą punktową – stwierdził trener Damian Błaszczyk.

Skład: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Sylwia Gorzycka (50’ Gabriela Kassan), Joanna Furmaniuk (50’ Julia Morąg), Sandra Kozak (55’ Natalia Nalewajko), Paulina Leśniak, Dominika Sochacka, Monika Garbacz, Julia Furmankiewicz, Kamila Kosior (55’ Aleksandra Hajduk)