Strona główna Kultura Weekend z muzyką klasyczną

Weekend z muzyką klasyczną

0

Muzyka filmowa oraz kompozycje Feliksa Nowowiejskiego w Kościele Pokoju w Świdnicy, podróż dookoła świata z wiolonczelą i fortepianem w pałacu w Gruszowie i polskie kwartety smyczkowe w Kościele św. Katarzyny w Makowicach. Aż cztery koncerty znakomici muzycy z Polski, Francji i Niemiec zagrają w dniach od 27 października do 1 listopada.

W najbliższym czasie na polu świdnickiej muzyki klasycznej prawdziwe zatrzęsienie. W nadchodzący weekend aż trzy koncerty, a we Wszystkich Świętych kolejne muzyczne wydarzenie, które rozpocznie kolejną odsłoną tegorocznego Festiwalu „Nowowiejski – Świdnica – Organy”.

W piątek, 27 października o godz. 18.30 w Kościele Pokoju odbędzie się koncert „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju”. W programie – muzyka filmowa, a także m.in. Suita Edwarda Griega, z której pochodzą dwie często wykorzystywane w filmach części: „Poranek” oraz „W Grocie Króla Gór”

W sobotę, 28 października o godz. 18.00 w Pałacu Gruszów zaplanowano „Podróż dookoła Świata z wiolonczelą i fortepianem – Duo Fortecello” w ramach projektu „Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Na koncercie zagra małżeństwo muzyków z Francji. W program – muzyka klasyczna inspirowana folklorem z różnych części świata. Koncert z przerwą. Płatny poczęstunek w barze hotelowym.

W niedzielę 29 października o godz. 18.00 w Kościele św. Katarzyny w Makowicach kolejny wydarzenie w ramach przedsięwzięcia „Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Tym razem będzie to koncert kwartetu smyczkowego The Time Quartett. Wykonawcy to wspaniały warszawski kwartet smyczkowy koncertujący na całym świecie.  W programie polskie kwartety smyczkowe. Koncert z przerwą – płatny poczęstunek, zebrane datki będą w całości przekazane na fundusz remontowy zabytkowego kościoła św. Katarzyny w Makowicach.

W środę, 1 listopada o godz. 17.00 zaplanowano Święto Wszystkich Świętych w Kościół Pokoju w Świdnicy. Koncertem „In Paradisum – Sola Fide” rozpocznie się kolejna odsłona Festiwalu Nowowiejski – Świdnica – Organy. Przed publicznością zagrają Magdalena i Thomas Cornelius, małżeństwo muzyków z Hamburga (mezzosopran i organy). Podczas koncertu wykonana zostanie kompozycja „In Paradisum” Feliksa Nowowiejskiego oraz prawykonanie kompozycji Thomasa Corneliusa „Sola Fide” – napisanego na pamiątkę 500-lecia Reformacji.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

/Fundacja Chorda Auxit/

Poprzedni artykułUniwersytet daje im drugą młodość. Seniorzy świętowali 10-lecie uczelni [FOTO]
Następny artykułZbliżają się Dni Gór w Świdnicy [PROGRAM]