Strona główna 0_Slider Tydzień wszystkich zwierzaków. Wyślij zdjęcie swojego pupila!

Tydzień wszystkich zwierzaków. Wyślij zdjęcie swojego pupila!

2

Są istotami żywymi i mają swoje prawa. O tym właśnie w sposób szczególny ma przypominać ustanowiony w 1931 roku we Florencji Światowy Dzień Zwierząt, rozpoczynający Tydzień Zwierząt, który potrwa do 10 października. Warto dziś pamiętać nie tylko o swoich pupilach, ale także o zwierzętach, które zostały porzucone, są bite i głodzone.

Zdjęcie archiwalne

W Polsce, mimo zaostrzenia przepisów dotyczących ochrony zwierząt, wciąż dochodzi do bestialskich aktów przemocy wobec zwierząt. Psy i koty traktowane są jak przedmioty, które można bić, a gdy się znudzą – wyrzucić. W Świdnicy o ich los od wielu lat troszczą się społecznicy, m.in. skupieni wokół Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Od roku działa zbudowane ze środków miejskich schronisko dla bezdomnych zwierząt, które nie tylko przygarnia bezdomne psy i koty, ale także prowadzi akcje adopcyjne i edukacyjne. Schronisko można wspierać każdego dnia, czy to oferując swój czas i angażując się w wolontariat, czy też poprzez przekazywanie stale potrzebnych koców, zabawek, karmy. Wszelkie informacje znajdują się na stronie: schroniskoswidnica.pl

Dzisiaj zbiórkę dla podopiecznych schroniska ogłosił Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W szczególności organizatorzy proszą o karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, koce i ręczniki, żwirek dla kotów, zabawki dla zwierząt, środki higieny dla zwierząt, wsparcie finansowe. Wszystkich chcących wspomóc akcję zapraszają do Starostwa Powiatowego w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7, pokój 206. Akcja potrwa do 31 października.

Swidnica24.pl od blisko dwóch lat prowadzi stałą rubrykę „Zwierzaki”. Tutaj Czytelnicy znajdą ogłoszenia o zwierzętach do adopcji, tutaj także zamieszczamy informacje o akcjach pomocowych oraz apele o pomoc w odnalezieniu zaginionych podopiecznych. W razie potrzeby zachęcamy – piszcie do nas! – [email protected].

A dzisiaj  pochwalcie się swoimi pupilami! Napiszcie o nich kilka słów i wyślijcie opis wraz z fotografią na adres [email protected]. Czekamy do 19.00.

/red./

Poprzedni artykułZbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska
Następny artykułOstrzeżenie przed silnym wiatrem