Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanie zdobią kapelusze i przygotowują się na Dni Seniora

Świdniczanie zdobią kapelusze i przygotowują się na Dni Seniora [FOTO]

0

Na świdnickim Rynku tuż przy Galerii Fotografii stanął wielki warsztat dekoracji kapeluszy. Seniorzy jeszcze jutro będą zdobić okrycia głowy całym mnóstwem kolorowych ozdób, tasiemek czy kwiatów. We własnoręcznie ozdobionych kapeluszach wystąpią już w wkrótce na Defiladzie Uśmiechu. Barwny obchód, w środę 4 października zainauguruje tygodniowe Dni Seniora w Świdnicy.

Przygotowania na świdnickie Dni Seniora, organizowane z inicjatywy Dziennego Domu Senior – Wigor w Świdnicy, idą pełną parą. Dziś wystartowały warsztaty dekoracji kapeluszy pod Galerią Fotografii na świdnickim Rynku. – Zapraszamy wszystkich seniorów ze Świdnicy z własnym kapeluszami. Zapewniamy pomoc w postaci ozdabiania kwiatami, chustami i wstążkami. Z warsztatów można skorzystać jeszcze jutro w godzinach od 11.00 do 13.00 – mówi Monika Masłowska, koordynatorka obchodów. Finezyjne krycia będą zdobić głowy seniorów podczas Defilady Uśmiechu. Barwny obchód wokół świdnickiego Rynku, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Music Label, zainauguruje święto seniorów. Przemarsz zaplanowany, w środę 4 października o godz. 12.00 zakończy się Galą z występami i spektaklem „Reminiscencje” Teatrzyku Zielona Gęś w Teatrze Miejskim.

XII już Dni Seniorów będą trwać aż osiem dni. – W tym roku hasło brzmi – „Zakochaj się w jesieni”. Wszystko więc będzie w barwach jesieni. Balony żółto-pomarańczowo-zielone i być może hasło stanie się też inspiracją dla przygotowujących kostiumy na Defiladę Uśmiechu – dodaje Monika Masłowska. W trakcie swoje święta świdniccy seniorzy +60 będą pokazywać jak doskonale można bawić się w jesieni życia, pochwalą się także swoimi talentami i wspólnie spędzą miło czas, zarówno uprawiając sport chociażby podczas marszu z kijkami – nordic walking wokół Zalewu Witoszówka czy pisząc dyktando na wesoło lub uczestnicząc w biesiadzie z grillem, grami integracyjnymi i potańcówką.

Szczegółowy program na plakacie. Na wycieczkę nie ma już miejsc. Można jeszcze zapisywać się na Świdnicki Bal Seniora. Pozostałe atrakcje wstęp wolny.

Tekst i zdjęcia: AN

Poprzedni artykułMecz na szczycie dla Apisu
Następny artykułSeniorzy rozpoczęli nowy, jubileuszowy rok akademicki [FOTO]