Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka młodzież z wizytą w Nachodzie

Świdnicka młodzież z wizytą w Nachodzie [FOTO]

0

30-osobowa grupa młodzieży ze Świdnicy udała się do Nachodu, w ramach  mikroprojektu „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim”. Było to drugie spotkanie uczniów i opiekunów ze świdnickiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Stysia i z Obchodni Akademie z Nachodu.

Spotkanie partnerskie odbyła się 27 września w Nachodzie. Po oficjalnym powitaniu w sali ratuszowej przez zastępcę burmistrza Nachodu młodzież udała się na wzgórze górujące nad miastem, na którym wznosi się, pierwotnie gotycki, obecnie barokowy zamek z 50- metrową wieżą. Wśród atrakcji było zwiedzanie gotyckich lochów, wieży, a z tarasu widokowego można było podziwiać panoramę miasta. Duże wrażenie robiły zadbane ogrody zamkowe. Po obiedzie przyszedł czas na zajęcia w szkole.

W programie spotkania partnerskie była także wycieczka do oddalonej kilka kilometrów od Nachodu Twierdzy Artyleryjskiej Dobrosov, która obejmuje obiekty umocnień budowanych przed II wojną światową. Podziemia czeskich fortyfikacji są imponujące, a pokonanie prawie 300 schodów prowadzących na powierzchnię było nie lada wyzwaniem. Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna wizyta w grudniu 2017 roku.

/Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy/

Poprzedni artykułRozpoczęli działalność w podstrefie ekonomicznej
Następny artykuł90-te urodziny Melitty Sallai, założycielki Fundacji św. Jadwigi