Strona główna Kultura Senioralia w rytmie country

Senioralia w rytmie country [FOTO]

0

Już nie tylko śpiewają, ale i tańczą! Seniorzy skupieni w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach podczas swoich dorocznych Senioralii zaprezentowali jak zawsze doskonałą formę, humor i nowe umiejętności.

Spotkanie z okazji zakończeniu sezonu obfitującego w wydarzenia w PZERiI odbyło się w środę, 18 października. Obchody odbyły się już pod przewodnictwem nowego szefa organizacji, Aleksandra Jermakowa.

Na uroczystość wystąpiły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Tęczowa Gromada”, które zaprezentowały balet. Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, którzy przedstawili kilka pomysłowych scenek.

A na deser – prawdziwa niespodzianka, wstęp zespołu „Akord” pod kierownictwem radnej Teresy Małeckiej, który do tej pory słynny był z popisów wokalnych, a tym razem pokazał się w odsłonie tanecznej.  Członkowie zespołu w nowych, barwnych strojach kowbojskich, zaprezentowali układ w rytmie country.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, przy kawie i słodkościach, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło szefów innych organizacji, działających w mieście. W Senioraliach udział wzięli m.in. Jadwiga Pichurska, przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Krystyna Skoczylas, szefowa Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, przewodnicząca Związku Diabetyków Maria Respond czy Ryszard Łyczba, przedstawiciel Związku Sybiraków.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułBudżet obywatelski rozstrzygnięty
Następny artykułŚwietny występ młodych piłkarzy „szóstki”