Strona główna Wydarzenia Świdnica Przyjaciele z Biberach po raz kolejny w Kasprowiczu

Przyjaciele z Biberach po raz kolejny w Kasprowiczu [FOTO]

0

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy gościli w swoich domach młodzież z Biberach. Wymiana partnerska szkół trwa już ponad 25 lat i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na blisko 50-osobową polsko–niemiecką grupę czekał ciekawy program, w którym nie zabrakło wizyty w „Kasprowiczu” i udziału w zajęciach lekcyjnych. W tym roku partnerskie szkoły obchodziły jubileusz wymiany. Poza wspólnym uroczystym obiadem, tortem z napisem ,,25 lat”, nauczyciele z Polski i Niemiec wraz z dyrektorem „Kasprowicza” otworzyli Skwer Przyjaźni Polsko–Niemieckiej, który będzie pamiątką tych wyjątkowych spotkań.

Dla przyjaciół z Biberach przygotowano także liczne wycieczki krajoznawcze, w tym do Wrocławia, w Góry Stołowe, do bajkowego Minieurolandu w Kłodzku czy do Krzyżowej. – Z żalem pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Biberach i już nie możemy się doczekać naszego wyjazdu do Niemiec w przyszłym roku. Dziękuję wszystkim rodzicom goszczącym uczniów z Biberach za ich trud i zaangażowanie – mówi Bożena Furmankiewicz, nauczycielka I LO w Świdnicy.

Program wymiany jest wspierany finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

/I LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułRóżaniec na ratunek Polsce i światu. Pielgrzymi będą modlić się na granicach
Następny artykułTrzecia z rzędu wygrana świdnickich juniorów