Strona główna 0_Slider Przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Uśmiechu

Przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Uśmiechu [FOTO]

0

W pochmurny piątkowy poranek radość kilkudziesięciu przedszkolaków na moment rozgoniła chmury. Nad świdnickim Rynkiem słońce pojawiło się o godzinie 10.00, w chwili, gdy rozpoczynała się akcja „Uśmiech dla Świdnicy”. Tym samym najmłodsi mieszkańcy miasta włączyli się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu.

Pomysłodawcą święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Uśmiech nie tylko poprawia relacje między ludźmi, l jest też wspaniałym lekarstwem. Uruchamia nawet do 53 mięśni i stymuluje wydzielanie endorfin, nazywanych hormonami szczęścia.

Na pomysł uczczenia Dnia Uśmiechu wpadło Przedszkole Językowe AbraCadabra, a w pomoc przy organizacji święta włączył się Świdnicki Ośrodek Kultury. Przed teatrem spotkały się przedszkolaki z AbraCadabry oraz miejskich przedszkoli nr 1 i 4. Dzieci razem zaśpiewały piosenkę, a w drodze powrotnej do przedszkoli rozdawały przechodniom własnoręcznie wykonane laurki. Jak zapowiedziały Anna Kutarba, dyrektorka przedszkola AbraCadabra i wicedyrektorka ŚOK-u Bożena Kuźma, podobne spotkanie zostanie zorganizowane także za rok.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułAbsolwenci ZSB-E przemaszerują przez miasto, będą utrudnienia
Następny artykułZerwijmy łańcuchy. Świdnica dołącza do akcji