Strona główna 0_Slider Prowizorka trwa

Prowizorka trwa [FOTO]

4

Mieszkańcy ulicy Komunalnej w Świdnicy wciąż zastanawiają się, jak to się miastu opłaca? Już po raz drugi w tym roku ciężki sprzęt wyrównywał 200-metrowy odcinek ulicy, który jest drogą gruntową.

Jak podawała w maju tego roku Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy, 200-metrowy gruntowy odcinek ul. Komunalnej jest wyrównywany raz na 2 lata, a koszt to około 20 tysięcy złotych. W ramach tej usługi w razie pojawienia się dziur po ulewach czy innych niekorzystnych zjawiskach miejscowe naprawy będą wykonane w ramach gwarancji. Co innego jednak miejscowe, a co innego całościowe. W tym roku już po raz drugi połowa ulicy, na którą nie przewidziano asfaltu, była wyrównana ciężkim sprzętem. Jaki był powód tych działań, czy nadal obejmowała je gwarancja? Jaką trwałość będzie miało tak wykonane utwardzenie, jak widać to na zdjęciach? O to w imieniu mieszkańców zapytaliśmy urzędniczkę i wciąż czekamy na odpowiedź.

Jak podawała Magdalena Dzwonkowska w maju, pokrycie asfaltem 200-metrów ulicy Komunalnej wg szacunków urzędu to pół miliona złotych. I choć miasto planuje kilka takich inwestycji w Świdnicy, na liście ul. Komunalnej nie ma.

Aktualizacja: Po publikacji artykułu rzeczniczka UM Magdalena Dzwonkowska odpowiedziała na zadane przez nas 19 października pytania: Ulica Komunalna jest naprawiana w tym roku po raz drugi. Pierwsze prace, w ramach zlecenia, przeprowadzone zostały w maju. Obecne roboty drogowe firma wykonuje w ramach gwarancji, która obowiązuje rok, czyli do 9 maja 2018 roku. Zły stan części nawierzchni, czyli wyboje i nierówności powodowały utrudnienia w ruchu drogowym w tym rejonie miasta. Na wniosek mieszkańców, w celu poprawy komfortu jazdy, zlecono wykonanie tego remontu. 

/asz/

 

Poprzedni artykułGabinety lekarskie w szkołach zostaną doposażone
Następny artykułAKS lepszy od Górnika, klęska Karoliny