Strona główna Temat dnia Pomóż przywrócić blask parkowi przy ul. Wrocławskiej. Zagłosuj!

Pomóż przywrócić blask parkowi przy ul. Wrocławskiej. Zagłosuj!

2

Najmniejszy park w Świdnicy jest jedyną zwartą zieloną enklawą w rejonie ulic Wrocławskiej, Wodnej i 1 Maja. Od wielu lat nie był remontowany, a obrazu zniszczenia dopełniły ostatnie prace związane z położeniem rur ciepłowniczych. Ten smutny wizerunek mogą zmienić mieszkańcy centrum. Wystarczy zagłosować na projekt rewitalizacji parku w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. 

Co prawda Miejski Zakład Energetyki Cieplnej zadeklarował, że do końca tego roku uporządkuje park po swoich pracach i wytyczy alejki, nie jest to rozwiązanie, które można nazwać rewitalizacją. – Ten park na pewno zasługuje na kompleksowe odnowienie. Może stać się niewielkim, ale pełnym blasku miejscem spacerów dla mieszkańców tej części miasta – podkreśla radny Marek Marczewski, od kilku lat zabiegający o odnowienie parku przy ul. Wrocławskiej.

Jest okazja, by na ten cel pozyskać pieniądze, a stwarza ją Świdnicki Budżet Obywatelski. Głosowanie potrwa do 15 października. – Bardzo liczę na mieszkańców centrum i zachęcam, weźcie udział w głosowaniu, nie zajmie to wiele czasu – podkreśla Marek Marczewski.

Wybierz:

Projekt: Rewitalizacja Parku Wrocławskiego, szacunkowa wartość inwestycji 288 000 zł.  OKRĘG 1 – CENTRUM PROJEKT 6 REWITALIZACJA PARKU WROCŁAWSKIEGO

Jak zagłosować? Wszystkie szczegóły na stronie glosuj.swidnica.pl

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLekcje sztuki dla zaawansowanych – rusza pilotażowy program
Następny artykułKolejne wiadukty do remontu