Strona główna 112 Policja apeluje o rozwagę na drogach

Policja apeluje o rozwagę na drogach

0

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach.

Od 3 października do 10 października na terenie powiatu świdnickiego doszło do 35 kolizji i  jednego wypadku drogowego. Najczęstszą przyczyną kolizji drogowych były – nadmierna prędkość (3 kolizje), niezachowanie bezpiecznej odległości (6 kolizji) i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (5 kolizji)

Do wypadku natomiast doszło 6 października  około godz. 11.10  na skrzyżowaniu drogi K 35 z drogą K 34 na wysokości miejscowości Świebodzice. W zdarzeniu drogowym brały udział dwa pojazdy –  VW Golf oraz Jeep Grand Cherokiee. W wyniku kolizji 82-letni kierujący oraz 76-letnia pasażerka VW Golf doznali obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w sprawie, ustalane są okoliczności zdarzenia.

/oficer prasowy KPP w Świdnicy, Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułŚwidnickie mażoretki zachwyciły Chińczyków [FOTO]
Następny artykułMłode siatkarki powalczyły w Głuchołazach