Strona główna Sport Piłka nożna Podział punktów w Wielkiej Lipie

Podział punktów w Wielkiej Lipie [FOTO, VIDEO]

0

Z jednym punktem z wyjazdowego starcia z Sokołem Wielka Lipa wrócili czwartoligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni zremisowali z miejscowymi 1:1. Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu i materiał video.

Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie i mogło się podobać zgromadzonej publiczności. Lepiej w pojedynek weszli piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy stworzyli sobie na początku kilka dobrych okazji do strzelenia gola. W 6. minucie Kamil Szczygieł uderzył niecelnie, a następnie Robert Myrta przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Sokoła. Okres dość wyraźnej przewagi polonistów utrzymywał się do około 30. minuty. Wtedy to do nieco śmielszych ataków przystąpili gospodarze. Ze swoich prób nie rezygnowali też świdniczanie. Strzały Oskara Łuszkiewicza i Roberta Myrty zostały w 34. minucie zablokowane, dobitka Wojciecha Sowy minęła światło bramki.

Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się ożywiła, a obie strony atakowały, walcząc o pełną pulę. W 56. minucie Kamil Szczygieł dobrze dograł do Szymona Tragarza, ale ten niestety przestrzelił. 6 minut później na prowadzenie wyszli przeciwnicy. Świetnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Chrystian Tomyk i zrobiło się 1:0 dla Sokoła. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i spadła tuż za linię bramkową. Goście nie podłamali się takim obrotem sprawy i w 70. minucie doprowadzili do remisu. Robert Myrta świetnie zacentrował na głowę Wojciecha Sowy, który wyrównał stan rywalizacji. W końcówce przewagę mieli świdniczanie, lecz nie zdołali postawić kropki nad „i”.

Sokół Wielka Lipa – Polonia-Stal Świdnica 1:1 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Jagieła, Salamon, Białas, Ł. Kot, Sowa, Somala, Łuszkiewicz, Szczygieł, Tragarz, Myrta

/FOTO: Artur Ciachowski, VIDEO: Kamil Ziobrowski/