Strona główna 0_Slider Parada kapeluszy w sercu Świdnicy. Seniorzy rozpoczęli świętowanie

Parada kapeluszy w sercu Świdnicy. Seniorzy rozpoczęli świętowanie [FOTO/VIDEO]

1

Barwna i huczna parada z obowiązkowymi, własnoręcznie wykonanymi kapeluszami przeszła przez świdnicki Rynek. Po radosnym przemarszu seniorzy udali się do teatru, gdzie odebrali klucze do bram miasta. Wielkie świętowanie świdniczan w jesieni życia potrwa do 13 października.

Piękne kapelusze z kokardami, kwiatami, wstążkami i innymi błyskotkami zdobiły dziś głowy seniorów. Barwna i huczna kapeluszowa parada, którą prowadziła Orkiestra Dęta Music Label, przeszła przez świdnicki Rynek. Mieszkańców w jesieni życia wspierali najmłodsi z Przedszkola AbraCadabra w Świdnicy. Tradycyjna już „Defilada Uśmiechu”, organizowana w ramach corocznych Dni Seniora, prowadziła do Teatru Miejskiego.

Na teatralnej scenie odbyła się uroczysta gala. W imieniu organizatorów Dni Seniora, Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” gości przywitała i wydarzenie poprowadziła Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Seniorzy życzymy Wam dużo zdrowia, pogody ducha, codziennych powodów do radości, abyście nigdy nie czuli się samotni, a także dużo uśmiechu oraz pięknych wrażeń podczas tych kilku wspólnie spędzonych dni. No i wielkiej miłości, bo przecież każdemu wolno kochać – zwracała się do publiczności Bożena Kuźma.

Podczas uroczystości prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska przekazała władzę w ręce seniorów. Symboliczne klucze odebrał Marian Wilczyński, przewodniczący Rady Seniorów w Świdnicy. – Chciałem zapewnić, że my po tych kilku dniach, używając retoryki medycznej, oddamy naszą kochaną Świdnicę, w stanie niepogorszonym – mówił Marian Wilczyński. Galę uświetniły – koncert Orkiestry Dętej Music-Label oraz spektakl „Reminiscencje” przygotowany przez Teatrzyk Zielona Gęś, działający przy Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”.

Wielkie świętowanie, w ramach już XII Dni Seniora, potrwa w Świdnicy do 13 października. W programie nie zabraknie wydarzeń rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych, w tym – biesiady z grillem i potańcówką, marszu z kijkami nad Zalewem Witoszówka, dyktanda na wesoło czy wielkiego balu.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMarihuana wśród pomidorów [FOTO]
Następny artykułTrwają prace, są utrudnienia [FOTO]