Strona główna Wydarzenia Nowoczesne Volvo dla strażaków z Wierzbnej

Nowoczesne Volvo dla strażaków z Wierzbnej [FOTO]

0

Wart prawie 750 tysięcy złotych Volvo  jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej. To już drugi zupełnie nowy samochód, który trafił do ochotników w gminie Żarów.

– Nie ukrywamy, jak wielka jest nasza radość. To dla nas historyczna chwila. Fabrycznie nowy samochód zasilił jednostkę strażacką w Wierzbnej. Takie chwile nie zdarzają się często, a czekaliśmy na ten moment tak długo. To prawdzie strażackie „cacko”. Spełniło się nasze marzenie. A jak wiadomo lepszy sprzęt to dla każdego strażaka gwarancja bezpieczniejszej pracy – mówi Grzegorz Opioła prezes OSP Wierzbna.

Nowy nabytek, który trafił do strażaków z Wierzbnej został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (kwota 80 tysięcy złotych), Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (kwota 220.647,00 złotych) i budżetu gminy Żarów (kwota 445.225,00 złotych). Wyprodukowany w tym roku Volvo(S) średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował dokładnie 745.872,00 złotych. – Sześcioosobowy Volvo, który zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej to już drugi fabrycznie nowy samochód przekazany naszym strażakom. Pierwszy nowy wóz trafił dwa lata temu do Żarowa. Na terenie gminy Żarów funkcjonuje siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Cztery z nich, Wierzbna, Żarów, Imbramowice i Pożarzysko działają w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Czekamy teraz na dostarczenie nowego wozu do Pożarzyska, który powinien przyjechać do nas w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że w 2018 roku kolejny nowy samochód trafi także do Imbramowic – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Nowy Volvo stoi już w remizie strażaków w Wierzbnej. Teraz czeka ich jeszcze szkolenie w zakresie obsługi wozu i sprzętu bojowego, tak aby samochód został technicznie przygotowany.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułKomunikacja 1 listopada w Świebodzicach
Następny artykułTrzyletnie dziecko zatrzasnęło się w domu