Strona główna Wydarzenia Moda na rodzicielstwo w sieci

Moda na rodzicielstwo w sieci

0

Coraz więcej czasu spędzamy w sieci oraz w mediach społecznościowych. To one w dużej mierze generują to wszystko, co się wokół nas dzieje, kształtują poglądy, mody czy też określone reakcje. I choć do części rzeczy zazwyczaj podchodzimy bezkrytycznie, to w ważnych aspektach życia szukamy merytorycznych i sprawdzonych źródeł. Dlatego właśnie wielką popularnością cieszą się różnego rodzaju blogi nastawione na jedzenie, kosmetyki, lifestyle, rodzinę czy też literaturę. Lubimy czytać to, czym inni chcą się podzielić, bo po pierwsze mają jakąś pasję, potrafią się nią dzielić i dodatkowo świetnie piszą.

Blogi o rodzinie

Szczególną popularnością wśród młodych rodziców cieszą się blogi parentingowe, które pomagają przygotować się do trudnego zadania, jakim jest opieka nad dzieckiem i jego wychowanie. Najczęściej taką lekturę rozpoczyna się jeszcze przed narodzinami maleństwa. Przygoda z rodzicielstwem to czasem bardzo ciężka droga i tak jak kiedyś słuchało się rodziców czy znajomych, to obecnie większość wiadomości czerpiemy z sieci. Dzięki temu mamy dostęp do różnych koncepcji i wielu rad odnośnie środków pielęgnacji czy też samego zajmowania się maluchem. Blogi parentingowe, nawet pisane z perspektywy ojca https://mlodytata.pl/blog-parentingowy/ są w stanie wnieść bardzo dużo w nasze rodzinne życie, podejmowane decyzje, czy chociażby wiadomości, czego nie robić. Bazowanie na czyimś doświadczeniu jest przecież bardzo istotne.

Czy wszystko jest godne polecenia?

Pamiętajmy, że blogów parentingowych powstaje coraz więcej, bo to jest po prostu modne. Niekoniecznie przekłada się na jakość zapisu oraz merytoryczność wypowiedzi. Warto więc do tego typu informacji podchodzić ostrożnie. Z drugiej strony także blogi mają różną ilość odsłon i warto dokładnie sprawdzić, kogo czytamy, bo te słabe są po prostu niepopularne. Nie chodzi przecież tylko o to, by coś napisać, ale by przyniosło to innym wymierny efekt. Rodzice bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i warto z nich korzystać.
Wspomniany wyżej blog jest pisany z perspektywy młodego ojca. To ważne spojrzenie, ponieważ nawet statystyki pokazują, że zdecydowanie po ten środek przekazu i w tej tematyce częściej wypowiadają się kobiety. Męskie spojrzenie na rodzicielstwo jest nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim zdecydowanie bardziej zdystansowane. I jest doskonałą bazą dla wszystkich młodych ojców, którzy bardzo wsparcia potrzebują.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPijany wyżył się na pięciu samochodach
Następny artykułWypadek śmiertelny w Strzegomiu [FOTO]