Strona główna Kultura Metalowy wieczór z Plethorą i Comin

Metalowy wieczór z Plethorą i Comin

0

W sobotę, 21 października w Klubie Bolko w Świdnicy wystąpią dwie grupy znane świdnickiej publiczności m.in. dzięki występom w ramach przeglądu Truskawka. Chodzi o świdnicką Plethorę i Comin z Wałbrzycha. Koncert metalowych przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej rozpocznie się o godz. 20.00.

„Age of Changes” to tytuł długo oczekiwanej płyty Plethory. Zespół zawarł na niej bogactwo dźwięków i olbrzymią dawkę energii, którą udało się wytworzyć dzięki talentowi wszystkich jego członków. Najbardziej charakterystyczny jest wokal Adki Niksińskiej, który naturalnie nasuwa porównania do Arch Enemy, ale wśród inspiracji muzyków znajdują się też tacy wykonawcy jak Mastodon czy The Haunted. Warto dopingować tych świdniczan.

Comin występował w tym roku w Świdnicy w roli supportu KATa, ale ich odmiana metalu bardziej niż do klasyki gatunku nawiązuje do dokonań takich współczesnych tuzów jak Meshuggah czy Decapitated. Wałbrzyszanie wygrali przegląd Truskawka 2015 i chociaż skład od tamtej pory się zmienił, to z ciekawością sprawdzimy na jakim etapie są teraz.

Koncertowy wieczór w Klubie Bolko rozpocznie zespół Comin (godz. 20.00), po którym na scenę wejdzie Plethora (21.00).

Bilety w cenie 10 zł dostępne będą w dniu wydarzenia na bramce.

/Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury/

Poprzedni artykułŚwidnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM po raz trzeci [PROGRAM]
Następny artykułBudżet obywatelski rozstrzygnięty