Strona główna 0_Slider Medale za miłość

Medale za miłość [FOTO]

0

Są ze sobą mimo przeciwności losu, mimo że nie zawsze jest radośnie i lekko. Kolejne pary małżeńskie ze Świdnicy i gminy Świdnica świętowały dzisiaj jubileusze złotych i diamentowych godów. Za wytrwałość zostały uhonorowane medalami, nadanymi przez prezydenta RP, a uroczystości w świdnickim USC towarzyszyły życzenia i występy artystyczne, przygotowane prze Zespół „Krąg”.

W szacownym gronie jubilatów znalazła się jedna para, które świętowała diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu, są to Zygmunt i Halina Romeccy. Pozostałe pary obchodziły swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa. Są to  Andrzej i Władysława Cieplińscy, Jerzy i Irena Gaumer, Marian i Regina Kopyciak, Feliks i Anna Liwuś, Ryszard i Halina Pycz, Józef i Zofia Radziwiłko, Hubert i Krystyna Slatan, Adolf i Teresa Sosnowscy, Zygfryd i Barbara Szpak, Jan i Maria Szymaszkiewicz oraz Bolesław i Zofia Wójtowicz.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułNie trać czasu na szukanie ekip i materiałów wykończeniowych
Następny artykułPo pożarze: Części dachu już nie ma [FOTO/VIDEO]