Strona główna 0_Slider Kolejne anioły na świdnickich ulicach

Kolejne anioły na świdnickich ulicach [FOTO]

1

Po łotrzyku z ulicy Zamkowej, muzykantach z ogrodzenia Szkoły Muzycznej i ogrodniku z Bagieńca świdnicki artysta Robert Kukla posadził kolejną parę aniołów, inspirowanych rzeźbami z Kościoła Pokoju,  na jednym z budynków przy ul. Bohaterów Getta. Tym razem pucułowate skrzydlate postaci nawiązują do Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego, który jest od lat organizowany na przełomie lipca i sierpnia.

Robert Kukla z humorem połączył klasyczne barokowe putto ze współczesnością. Anioły słuchają muzyki tak, jak robią to współczesne nastolatki. – Oczywiście słuchają Bacha! – mówi z uśmiechem autor i dodaje, że praca zostanie uzupełniona podpisami, by nie było wątpliwości, że chodzi o Festiwal Bachowski. – Również miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, bo właśnie tędy, ulicą Bohaterów Getta, wiedzie trasa do Kościoła Pokoju, gdzie odbywają się koncerty – podkreśla artysta. Wprawne oko wypatrzy też charakterystyczny tatuaż na ramieniu jednego z aniołków.

Nie po raz pierwszy artysta klasyczne obrazy łączy z symbolami współczesności. Taki zabieg zastosował już przy muralu nieopodal Galerii Świdnickiej. Robert Kukla ma na swoim koncie różnorodne realizacje, jest autorem m.in. muralu z gwiazdami koszykówki na osiedlu Zawiszów i „strażackich” drzwi do remizy w Marcinowicach. Jego anioły pojawiły się także w kompleksie Kościoła Pokoju, zdobiąc okna budynku bramnego, w którym znajduje się kawiarenka.

/red./
Zdjęcia Piotr Tomaszewski

Poprzedni artykułPucharowe derby w Jaworzynie Śląskiej! [RELACJA LIVE]
Następny artykułŚwiadkowie poszukiwani