Strona główna Wydarzenia Marcinowice Europejski tydzień w Strzelcach

Europejski tydzień w Strzelcach [FOTO]

0

Kawiarenka językowa, wystawa, występ muzyczny czy klasowe biegi przełajowe z zadaniami”. Szkoła Postawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach obchodziła europejski tydzień.

Mijający tydzień w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach obfitował w bardzo ciekawe przedsięwzięcia o zasięgu europejskim!

Uczniowie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Przez cały wrzesień w szkole realizowany był projekt edukacyjny „Warto uczyć się języków obcych”, którego finał miał miejsce właśnie w Dniu Języków Obcych, 26 września. Uczniowie przygotowali m.in. prezentację materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy na godzinie wychowawczej, połączonej z wystawą stoisk językowych. Ponadto, zostały zainscenizowane skecze językowe „Warto uczyć się języków obcych” oraz występ muzyczny jednej z uczennic. W kawiarence językowej można było napić się angielskiej herbatki i rozwiązać quizy dotyczące znajomości języków europejskich.

Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego Marty Kondzior została wsparta przez Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej- krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków, Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów, naklejek dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

27 września, społeczność szkoły w Strzelcach przyłączyła się do aktywnych obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, promując kulturę fizyczną oraz wspólną aktywność dzieci, rodziców i nauczycieli. „Klasowe biegi przełajowe z zadaniami”- pod takim hasłem odbyła się impreza biegowa popularyzująca marszobieg, jako prostą formę aktywności ruchowej. Na przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego Joannę Przyborowską trasach biegowcyh, wystartowali wszyscy uczniowie szkoły. Nie zabrakło oczywiście rodziców i nauczycieli. Dodatkowym elementem w czasie marszobiegu była umiejętność czytania mapy z trasą biegu oraz przystanki zadaniowe, na których losowano zadanie sportowe, wykonywane przez wszystkich biegnących.

/Urząd Gminy w Marcinowicach/

Poprzedni artykułTrwają prace, są utrudnienia [FOTO]
Następny artykułPucharowe derby powiatu! Karolina – Polonia-Stal [RELACJA LIVE]