Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzieci żeglują po zalewie

Dzieci żeglują po zalewie [FOTO]

2

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy od kilku tygodni pilnie zgłębiają tajniki żeglarstwa i trenują nad świdnickim zalewem. To efekt współpracy szkoły, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Szkoły Żeglowania i Pływania „Żegluj”. Na razie są to zajęcia pozalekcyjne, ale w przyszłości być może powstanie klasa żeglarska.

Jesteśmy szkołą położoną najbliżej zalewu. Uważam, że to potencjał, który warto wykorzystać. Zainteresowanie uczniów jest ogromne – tłumaczy Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektorka SP 8.

Szukaliśmy sposobów pełniejszego wykorzystania bosmanatu i sprzętu pływającego. Współpraca z SP 8 i instruktorem żeglarstwa to z jednej strony promocja sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia, a z drugiej zapewnienie stałego dopływu osób, które nabędą umiejętności żeglarskich i w przyszłości będą mogły korzystać z oferty naszego bosmanatu – dodaje Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

W zajęciach bierze udział grupa około dwudziestu dzieci z klas III i IV. Od początku września spotykały się raz w tygodniu i poznawały teoretyczne podstawy żeglarstwa oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. 7 października przyszła pora na pierwsze ćwiczenia praktyczne. Pod czujnym okiem instruktorów, nauczycieli i rodziców dzieci pierwszy raz zeszły na wodę.

/Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy/

Poprzedni artykułZwłoki mężczyzny z Parku Centralnego. Prokuratura ustaliła tożsamość
Następny artykułMały Kapitan bez oka czeka na nowy dom [Aktualizacja]