Strona główna 0_Slider Dwie osoby zginęły przez pijanych kierowców

Dwie osoby zginęły przez pijanych kierowców

8

Kobieta miała 0,8 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna 3,6 promila alkoholu. Oboje w ubiegłym tygodniu na drogach powiatu świdnickiego spowodowali wypadki, w których zginęły dwie osoby. Grozi im kara bezwzględnego więzienia od 2 do 12 lat.

Prokuratura postawiła zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku i jazdy pod wpływem alkoholu 29-latce, która swoim Renault Clio wpadła na Fiata Doblo. Do wypadku doszło 27 października ok. 8.20  na drodze krajowej nr 35 w Świebodzicach. – Kobieta jechała z Wałbrzycha do Świdnicy i straciła panowanie nad pojazdem w miejscu, gdzie na drodze są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Renault wpadł na barierkę oddzielającą pasy, wybił się w powietrze i spadł na prawidłowo jadący Fiat Doblo. Jego 45-letni kierowca zginął na miejscu – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Po zdarzeniu kobieta została zabrana do szpitala, ale okazało się, że nie odniosła żadnych obrażeń. Badania krwi na zawartość alkoholu pokazały, że kierująca była nietrzeźwa, miała 0,8 promila alkoholu w organizmie. – Przyznała się do winy. Stwierdziła, że w nocy wypiła kilka piw – dodaje prokurator. Sąd zastosował wobec kobiety warunkowy areszt tymczasowy na miesiąc. Jeśli dzisiaj zostanie wpłacona kaucja w wysokości 20 tysięcy złotych, kobieta będzie mogła wyjść do domu. – Nie zgadzamy się z tą decyzją, istnieje uzasadniona obawa, że będzie chciała uciec za granicę, dlatego złożymy zażalenie. Chcemy 3-miesięcznego aresztu – mówi Marek Rusin.

Na trzy miesiące do aresztu trafił tymczasem kierowca, który mając 3,6 promila alkoholu w organizmie spowodował wypadek, w którym zginął jego 28-letni pasażer. Do zdarzenia doszło 24 października na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z ulicą Wałbrzyską w Strzegomiu. Kierujący Fordem wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym VW Transporterze. Pasażer Forda nie przeżył zderzenia. 35-letni kierowca przyznał się do winy. Grozi mu surowa kara – od 2 do 12 lat pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zawieszenia jej wykonania.

/asz/

 • Polak

  Szok tylko takie słowo przychodzi do głowy …

 • Nie usuwajcie konta!

  Czy ktoś się jeszcze odważy nazywać donosicielami bohaterów dzwoniących na policję w takich sytuacjach?

 • Natalia

  mordercy…………… drastyczny wpis ale czy sie myle?

  • Obserwator

   Nie, nie mylisz się. Zero tolerancji dla pijaków za kierownicą!

   • Polak

    Dzwonić dzwonić robić wszystko żeby zapobiegać

 • Marta

  Tak, kobieta wyjdzie do domu jakby nigdy nic,a Bogu ducha winny kierowca, nie wróci już do domu, do dzieci. Zero tolerancji dla jeżdżących pod wpływem jakichkolwiek środków,piętnować, tępić,zamykać,może ktoś się nauczy.

 • wesolek

  Pomijając całą (oczywiście tragiczną) resztę, kto wsiada do samochodu z kierowcą pijanym “jak bela”. Ja rozumiem, ze pasażer nie poczuje alkoholu od kierowcy co wczoraj wypił dwa piwa za dużo (choć oczywiście i taki “kierowca” powinien gnić w więzieniu), ale przecież 3,6 promila to już ostre zaburzenia widoczne gołym okiem…

  • Polak

   To prawda też się zastanawiam jak można było to zrobić taka dawka alkoholu robi swoje