Strona główna Sport Inne Dopingować będzie ich mistrz świata Paweł Fajdek!

Dopingować będzie ich mistrz świata Paweł Fajdek!

0

Świetna zabawa, ruch i zdrowie – przed nami XVI Turniej Sportowy „My też potrafimy”, który odbędzie się w czwartek, 26 października w hali na osiedlu Zawiszów. Organizatorem sportowej potyczki będzie Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Świdnicy.

Turniej zorganizowany zostanie w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego. Gościem honorowym wydarzenia będzie Paweł Fajdek, złoty medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w rzucie młotem. W organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Świdnicy w rywalizacji udział weźmie 10 drużyn (po 20 osób w każdym zespole) w wieku od 3 lat wzwyż, Będą to podopieczni placówek PSONI koła w Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha i Strzegomia. W czwartek z uczestnikami będą także uczniowie szkół gimnazjalnych ze Świdnicy, Szkoły Specjalnej nr 7 ze Świdnicy, a także 40 wolontariuszy – młodzież z byłych Gimnazjów nr 1, 2, 3 i 4 ze Świdnicy.

Każda drużyna będzie drużyną wygraną i otrzyma nagrodę w formie talonu na zakup materiałów do terapii, a każdy z uczestników otrzyma dyplom i poczęstunek. Będzie wiele konkurencji sportowych, integracyjnych, gier i zabaw. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Zawody odbędą się 26 października, start o godz. 10.00 w hali na Zawiszowie.

Poprzedni artykułPolicyjna akcja „ZNICZ 2017”
Następny artykułHistoria niezwykłej fotografki i świdnickiego Renifera