Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

„Cztery Żywioły Słowa” z warsztatami i spotkaniami w Świdnicy, wystawa fotografii, otwarcie świdnickiego lodowiska, koncert w Kościele Pokoju, Pałacu Gruszów i Kościele św. Katarzyny w Makowicach czy Puchar Świdnickiego Dzika oraz Halloween w Galerii Świdnickiej. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Festiwal literacki w Świdnicy

„Cztery Żywioły Słowa” trwają w Świdnicy. Wydarzenie literackie ma na celu ukazanie związków literatury z innymi dziedzinami sztuki, wzajemnych wpływów i inspiracji, które angażuje różne środowiska artystyczne, zajmujące się teorią literatury, muzyką, videoartem. Cykl imprez zakończy się w sobotę, 28 października.

Program:

Piątek, 27.10.2017
godz.18.30
Koncert Anny Micińskiej „Nowa szkoła w czterech żywiołach”
(Klub Bolko, Plac Grunwaldzki 11)
godz.19.15
Świdnicka Scena Literacka – Natalia Waligóra, Paweł Buczma, Grzegorz Skoczylas, Mateusz Masłowski
(Klub Bolko, Plac Grunwaldzki 11)

Sobota, 28.10.2017
godz.10.00
Warsztat „Warsztat typografa” poprowadzi Paweł Pluta
(zgłoszenia [email protected] do 25 października; Galeria Fotografii, Rynek 43)
godz.12.30
Familijne warsztaty konstrukcyjno-manualne inspirowane książką dla dzieci poprowadzą Małgorzata Ochenduszko i Marta Ciućka
(zgłoszenia [email protected] do 25 października; Galeria Fotografii, Rynek 43)
godz.17.00
Familijny Salon Poezji – „Baśnie świdnickie” Teresy Wagilewicz
czytają: Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Juliusz Chrząstowski, Robert Kaśków, Wojciech Koryciński, akompaniament: Jan Ciućka
(Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa CLOSER

Wystawa nagradzanego fotografa Tomasza Gudzowatego CLOSER będzie prezentowana w Galerii Fotografii oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wernisaż zaplanowano 27 października o godzinie 18.00 w Galerii Fotografii i o godz.18.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wystawa CLOSER składa się z 39 wielkoformatowych fotografii, niemal wyłącznie czarno-białych. Zorganizowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.

Koncert w Kościele Pokoju

W piątek, 27 października o godz. 18.30 w Kościele Pokoju odbędzie się koncert „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju”. W programie – muzyka filmowa, a także m.in. Suita Edwarda Griega, z której pochodzą dwie często wykorzystywane w filmach części: „Poranek” oraz „W Grocie Króla Gór”.

Koncerty Ziemi Świdnickiej

W sobotę, 28 października o godz. 18.00 w Pałacu Gruszów zaplanowano „Podróż dookoła Świata z wiolonczelą i fortepianem – Duo Fortecello” w ramach projektu „Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Na koncercie zagra małżeństwo muzyków z Francji. W program – muzyka klasyczna inspirowana folklorem z różnych części świata. Koncert z przerwą. Płatny poczęstunek w barze hotelowym.

W niedzielę 29 października o godz. 18.00 w Kościele św. Katarzyny w Makowicach kolejny wydarzenie w ramach przedsięwzięcia „Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Tym razem będzie to koncert kwartetu smyczkowego The Time Quartett. Wykonawcy to wspaniały warszawski kwartet smyczkowy koncertujący na całym świecie.  W programie polskie kwartety smyczkowe. Koncert z przerwą – płatny poczęstunek, zebrane datki będą w całości przekazane na fundusz remontowy zabytkowego kościoła św. Katarzyny w Makowicach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Otwarcie lodowiska w Świdnicy

Nowy sezon na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się w sobotę, 28 października.Tego dnia lodowisko będzie czynne od godz. 8.00 do 21.00.

Godziny otwarcia w nowym sezonie i cennik znajdziesz TUTAJ.

Zawody w Galerii Świdnickiej

28 października, w Galerii Świdnickiej zostanie rozegrany Puchar Świdnickiego Dzika – zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Zmagania mają przyczynić się do popularyzacji sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagować aktywne uprawianie sportu. W Pucharze wezmą udział zawodnicy z całej Polski, zgłosić się może każdy chętny.

Spektakl w Teatrze Miejskim

W sobotę, 28 października na scenie świdnickiego teatru wystąpią cztery wspaniałe aktorki prezentując spektakl „Lilka, cud miłości”. Sztuka oparta na wspomnieniach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, opowiada o życiu „poetki miłości”.

Jubileusz 500-lecia Reformacji

Jubileusz 500-lecia Reformacji będzie obchodzony także przez Kościół Zielonoświątkowy w Świdnicy. Uroczystość zaplanowana została w najbliższą niedzielę, 29 października na godz. 10.00 w budynku kościoła „Świdnica dla Jezusa”.

W programie m.in. koncert zespołu Świdnica dla Jezusa, nauczanie ~ Reformujesz czy Deformujesz, które poprowadzi Diakon Marek Graca oraz modlitwa o wszystkich chrześcijan i mieszkańców Świdnicy.

Halloween w Galerii Świdnickiej

Mnóstwo zabaw, zajęć plastycznych i magicznych pokazów czeka na najmłodszych już w najbliższą niedzielę, 29 października. Galeria Świdnica z okazji Halloween zaprasza od 13.00 do 17.00 i zapewnia, że to będzie strasznie fajny dzień.

Upiorki w Teatrze

Kabaretowy spektakl muzyczny „Upiorki w Operze” odbędzie się 29 października o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 35 zł normalny i 30 ulgowy do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułŚwietna postawa zawodniczek SP 105
Następny artykułMecz na szczycie w Jaworze