Strona główna Wydarzenia Różowa Wstążka – bądź dla siebie przyjaciółką

Różowa Wstążka – bądź dla siebie przyjaciółką [FOTO]

0

W Galerii Świdnickiej po raz trzeci została zorganizowana akcja KISS „Różowa Wstążka – Bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie kobietom tematu choroby, uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka oraz badania mammograficzne we wczesnym wykrywaniu raka piersi.

Niestety, choroba ta dotyka kobiet w każdym wieku. Wczesne wykrycie raka piersi ułatwia leczenie i pozwala kontrolować chorobę. Jednak zanim pojawi się diagnoza, potrzebne są badania, a nim badania – świadomość i edukacja. Stąd wydarzenie, jego forma i zaproszeni goście – mówi współorganizatorka Justyna Wojciechowska ze SkyRocket marketing &events.

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z tematyką badań piersi, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Poza wykładem na ten temat, ochotnicy mogli wyszkolić się w badaniu piersi korzystając z fantomów.

Cytat z prelekcji Pani Katarzyny Pawłowskiej z LUX MED Diagnostyka jest bardzo wymowny: „Wiedza jest największym sojusznikiem kobiet w walce z rakiem piersi, strach – najgorszym wrogiem”.

Goście wysłuchali także prelekcji na temat skutecznych kuracji dla włosów i skóry głowy przygotowanej przez dr Sylwę Grzegorzewską, dyrektor ds. rozwoju marki Dermedic.

Ostatnią prelekcję poprowadziła Anna Wawrzyniak, psycholog, coach, trener biznesu, autor, właścicielka marki Successway. W swoim występieniu pod hasłem Jesteś Simply the Best. Wszystko masz w sobie – Ty jesteś wszystkim – przekazała uczestnikom 10 swoich lekcji poświęconych sile kobiet.

KISS zawarte w tytule wydarzenia oznacza Kobiecość, Inspiracja, Siła, Samoświadomość. Jako prezes Fundacji Kobieta Pewna Siebie Jolanta Górniak i inicjatorka idei i organizatorka Różowej Wstążki – pragnę inspirować i zarażać kobiety pozytywnym nastawieniem. Choroba wcale nie musi oznaczać końca a wręcz przeciwnie – opowiada Jolanta Górniak.

Akcji towarzyszyli liczni partnerzy, dzięki którym panie, ale i panowie, bo choć byli w mniejszości, to organizatorzy podkreślali ich aktywny udział, mogli spędzić wspólnie czas. Panie m.in. uczyły się odpowiednio dobierać biustonosz, korzystały z zabiegów kosmetycznych i upiększających.

Na temat choroby raka piersi uwagę zwróciła również wystawa zdjęć wykonanych przez fotografa Rafała Guzika. W roli modelki pojawiła się Sylwia, młoda kobieta, która stoczyła swoją walkę o życie.

Pojawił się pyszny i sezonowy poczęstunek z lokalnego BAR GARU oraz upominki dla wszystkich gości.

Wydarzenie zakończyły konkursy partnerów oraz seans filmowy „Zanim się pojawiłeś”.

Z roku na rok frekwencja rośnie. Organizatorki III edycji „Różowej Wstążki” Kobieta Pewna Siebie Jolanta Górniak oraz SkyRocket marketing & events Justyna Wojciechowska dziękują wszystkim za obecność oraz zaangażowanie i już zapraszają kolejną edycję za rok.

/informacja i zdjęcia organizatorzy/

Poprzedni artykułWygrali z kandydatem do awansu
Następny artykułDo więzienia za przypalanie synka papierosami