Strona główna Sport Inne Znamy zwycięzców tenisowego turnieju mikstów

Znamy zwycięzców tenisowego turnieju mikstów

0

Kolejna edycja turnieju mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego już za nami. Choć na raty – w dwa dni, to jednak udało się przeprowadzić całą imprezę do końca.

W niedzielę już od rana pogoda straszyła opadami deszczu i niską temperaturą w stosunku do ostatnich dni. Wiatr też niestety miał swoje znaczenie w odczuwaniu chłodu. Mimo to atmosfera na kortach była bardzo gorąca dzięki zaciętym spotkaniom. Większość meczów kończyła się dopiero w tie-break’ach, bo system gry przewidywał zwycięstwo w dwóch setach zaczynając od stanu 2:2 w każdym secie. O godzinie 11.00 w oficjalnym otwarciu turnieju uczestniczyła żona Halina, syn Wiesława Kułakowskiego z żoną i potomstwem. Byli też najbliżsi przyjaciele – Wiesiu Wojewoda i Jasiu Sikora oraz znajomi i uczniowie z kortów. Kilka słów wygłosił Zygmunt Worsa, wicestarosta świdnicki i Halina Kułakowska w asyście dyrektora ŚOSIR-u Jerzego Żądło. Po uroczystości reprezentacja uczestników memoriału wraz z rodziną udali się na cmentarz, by złożyć wiązankę kwiatów na grobie Wiesia – relacjonuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do zawodów zgłosiło się 11 par, głównie małżeńskich choć turniej zgodnie z regulaminem przewidziany był też dla mikstów, czyli par mieszanych. Turniej rozpoczęty o godz. 9.00 przerwany został silnym opadem deszczu ok. godz. 16.00 w trakcie spotkań półfinałowych. Dokończenie półfinałów i meczów o miejsca trzecie i pierwsze odbyło się w poniedziałek. Z czterech meczów, które zostały do rozegrania  trzy były bardzo zacięte i kończyły się remisem w setach 1:1, a o przejściu do ścisłego finału musiał decydować tie-break.

W pierwszym półfinale Barbara i Jacek Agrysowie pokonali 6:7, 7:5 (7:2) Aleksandrę i Romana Kuców. W drugim para Lidia i Piotr Ekowie wygrali 4:6, 7:5 (7:5) z Joanną i Piotrem Baziakami. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy parami Kuc – Baziak padł łupem tych pierwszych. W ścisłym finale emocji nie zabrakło. Najpierw pierwszego seta 6:4 wygrała para Angrysów, drugiego w tym samym stosunku 6:4 zwyciężyli Ekowie, by w tie-breaku również być lepszymi pokonując rywali 7:2. Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współorganizacji Tenis Fan Klubu i współudziale Starostwa Powiatowego i Fundacji Łączy nas Football kończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród rzeczowych i statuetek najlepszym parom. Zwycięzcy otrzymali też ufundowane przez firmę Jako torby sportowe. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też drobne gadżety sportowe. Nie obyło się też bez wspólnego grilla i wspominek o Wiesiu, które trwały do wieczora. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Stanisław Seweryn, Zbigniew Rosłoński i Waldemar Kurek.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Klasyfikacja końcowa:

1. Lidia Ek, Piotr Ek – Boguszów Gorce
2. Barbara Angrys, Jacek Angrys – Strzegom
3. Aleksandra Kuc, Roman Kuc – Świdnica
4. Joanna Baziak, Piotr Baziak – Świdnica
5-6. Edyta Pawłowska, Andrzej Pawłowski – Świdnica
5-6. Koanna Kus, Roman Kus – Strzegom
5-6. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski – Świdnica
5-6. Katarzyna Śmiechowicz, Bartosz Gasiulewicz – Świdnica
9-10. Barbara Bobińska, Czarek Bobiński – Świdnica
9-10. Violetta Sztuka, Dariusz Sztuka – Świdnica
11. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch – Świdnica

Poprzedni artykułPoznaj najciekawsze atrakcje turystyczne Świdnicy
Następny artykułKino na szpilkach już za dwa dni [KONKURS]