Strona główna 112 Zamiast butów – marihuana

Zamiast butów – marihuana

0

Za przestępstwa narkotykowe przed sądem odpowie młody mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich i świdnickich funkcjonariuszy. Susz konopi indyjskich przechowywał w pudełku na buty.

Zdjęcie archiwalne

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali na terenie Strzegomia 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Mężczyzna zatrzymany został przed domem – posiadał przy sobie susz roślinny. Sprawdzenia na testerze narkotykowym potwierdziły, że jest to marihuana.  Przeszukując jego miejsce zamieszkania, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli  w pudełku po butach kolejne porcje narkotyku – łącznie 72 porcje marihuany.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułSympozjum sztuki i wystawa w Pałacu w Morawie