Strona główna Kultura Sympozjum sztuki i wystawa w Pałacu w Morawie

Sympozjum sztuki i wystawa w Pałacu w Morawie

0

W Pałacu w Morawie trwa sympozjum poświęcone dziełu „Było, jest i będzie” jednego z głównych animatorów poezji konkretnej w Polsce Stanisławowi Drożdżowi. Uczestniczą w nim artyści z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Austrii. Efektem tygodniowego spotkania będzie inspirowana tematem kolekcja dzieł. Prace zostaną zaprezentowana na kończącej sympozjum wystawie 11 września.

Sympozjum organizowane jest w ramach cyklu Hallo Wrocław, który powstał z myślą o promocji środowiska wrocławskich artystów w ramach ESK 2016. W nowej odsłonie – plenerowej wydarzenie zagościło w pałacu w Morawie. – Jest to miejsce niezwykłe pod wieloma względami, z bogatą historią i piękną przyrodą. To również teren pogranicza, ciągłych zmian kulturowych i przynależności narodowej. Z zabytkiem związane są losy jednego z najcenniejszych dzieł z polskich zbiorów sztuki – Portret Młodzieńca Rafaela. Pałac w Morawie należy dziś do Fundacji św. Jadwigi prowadzącej działalność społeczną i kulturalną – wyjaśniają wybór miejsca organizatorzy.

Międzynarodowe sympozjum trwa od 3 września. Konferencja poświęcona jest dziełu „Było, jest i będzie” jednego z głównych animatorów poezji konkretnej w Polsce Stanisławowi Drożdżowi. Biorą w nim udział artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz zaproszeni twórcy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Austrii. Efektem tygodniowego spotkania i wymiany myśli będzie inspirowana tematem kolekcja dzieł. Prace zostaną zaprezentowana na kończącej sympozjum wystawie 11 września. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na godz. 14.00 w Pałacu w Morawie. Wystawę będzie można oglądać do 25 września.

Kurator: dr Marek Sienkiewicz
Współpraca: dr Magda Grzybowska, dr Beata Fertała-Harlender

Uczestnicy sympozjum – Anna Bujak, Hubert Bujak, Paweł Czekański, Beata Fertała-Harlender, Csaba Fürjesi, Magda Grzybowska, Aniko Herbert, Andrzej Kosowski, Mariusz Kosiba, Anna Kramm, Vladimír Kovařík, Marcin Michalak, Grzegorz Niemyjski, Max Seibald, Marek Sienkiewicz, Ivana Sláviková, Michał Staszczak i Jozef Suchoža

Organizatorzy – Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby, Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych, Katedra Technik Rzeźbiarskich.

Projekt dofinansowany jest przez Miasto Wrocław

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułZamiast butów – marihuana
Następny artykułBędzie droga rowerowa ze Świdnicy do Wiśniowej