Strona główna Kultura Wyobraź sobie przybysza z odległego świata

Wyobraź sobie przybysza z odległego świata [KONKURS]

0

Fundacja Performat wraz z międzynarodową grupą artystyczną Performalita, ogłaszają międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-12 lat. Wystarczy stworzyć dowolną techniką plastyczną pracę na temat „Wyobraź sobie gościa z odległego świata”. Zwycięskie obrazy będą zaprezentowane na wystawie w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Międzynarodowy konkurs plastyczny „Teatr Cię widzi!” skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. – Czekamy na Wasze rysunki, wydzieranki, malowanki, kolaże, rzeźby, wyszywanki przedstawiające gości z odległych światów. Użyjcie materiałów, które macie pod ręką lub które są zaskakujące i mogą przedstawiać nieznanych przybyszów. Każdy format i technika dozwolone, liczy się tylko bogata wyobraźnia – informują organizatorzy.

Prace można przesyłać drogą pocztową na adres Fundacji PERFORMAT – ul. Szkolna 1/3, 58-130 Żarów. – Czekamy na nie do 25 września (data stempla), a potem wyślemy je do Pragi – z wybranych projektów stworzymy wystawę prezentowaną w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, powstanie też internetowa galeria. Prace uczestników staną się inspiracją do powstania profesjonalnego spektaklu teatralnego dla dzieci, którego premiera odbędzie się w listopadzie w Teatrze Divadlo na Půdě w Pradze, a później aktorzy zaprezentują spektakl w Żarowie – dodają.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem – [email protected] lub dzwoniąc pod numer +48 664 350 798, a także na stronie – www.fundacjaperformat.com

Performalita (www.performalita.com) to grupa młodych artystów zainteresowanych dziecięcą twórczością i twórczością dla dzieci. Konkurs „Teatr Cię widzi!” (oryginalnie „Divadlo tě vidí”) jest częścią międzynarodowego projektu „Young Visegrad’s ImagiNation” i jest realizowany we wszystkich czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej. Projekt jest finansowo podparty przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Narodowy Fundusz Kultury Czeskiej Republiki i Urząd Masta Praga 8. Fundacja Performat jest partnerem projektu w Polsce.

/Karolina Wycisk, Fundacja PERFORMAT/

Poprzedni artykuł„Świdnica z góry” w Planet+? Ruszyło głosowanie!
Następny artykułSenioriada Sportowa w Świdnicy