Strona główna 0_Slider Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

Gdzieś tam podskórnie czuję, choć termometr jeszcze na to nie wskazuje, że przed progiem stoi jedna  z czterech  moich ulubionych pór roku – jesień! To słowa Beaty Norbert, autorki cyklu Piękniejszy świat Beaty, która nauczyła się witać z radością każdą porę roku. I o tych radościach, małych i dużych, w dzisiejszym Magazynie Swidnica24.pl. Mamy też nowość!

Do kalendarzowej jesieni jeszcze daleko, ale piątkowa aura z deszczem i chłodem przypomniała, że lato powoli się żegna. Jesienne przygotowani także w kuchni – Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch w cyklu „Czary Penelopy” przedstawia ostatni przepis na kiszonkę. Tym razem podpowiada, jak przygotować kiszoną paprykę

Kuchennie także u Beaty Norbert, która ma jeszcze chwilę oddechu przed akcją „święta”, kiedy to wpada w wir przykrawania, zszywania i prasowania poszeweczek, torebek lnianych, patchworków, które będą wkrótce znakomitymi prezentami pod choinkę. Na razie trwa w szale przyrządzania pyszności z owoców późnego lata, a jakie towarzyszą temu refleksje – o tym w dziale Refleksje.

Mamy dla Państwa miłą niespodziankę. Do grona autorów Magazynu dołącza kolejna utalentowana świdniczanka. Pasjonatka historii i podróży, Marzena Zięba  z równym zaangażowaniem realizuje się na co dzień jako nauczycielka, a w wakacje poznaje najróżniejsze zakątki Polski, Europy i świata, przywożąc mnóstwo obserwacji nie tylko natury turystycznej. Od maja dzieli się swoimi doświadczenia i spostrzeżeniami na blogu „Belfer w podróży”. Od dziś kolejne odcinki będą się także pojawiać w Magazynie Swidnica24.pl. Oczywiście Ola i Michał Małko, których turystyczne wojaże z córeczką  opisują na blogu „Małki w Europie”, nadal będą gościć w Magazynie Swidnica24.pl w cyklu „Małki w podróży”.

A na deser tradycyjnie dawka humoru. Rysownik Paweł kilkoma kreskami komentuje nieuchronnie zbliżającą się szkolną rzeczywistość. Zapraszamy do działu Humor.

Miłego ostatniego weekendu wakacji!

Redakcja

Poprzedni artykułOłówek Pawła: powrót do szkoły
Następny artykułKaskadowe kontrole prędkości