Strona główna 0_Slider Święto młodych i starszych adeptów judo!

Święto młodych i starszych adeptów judo! [55 ZDJĘĆ]

0

Już po raz ósmy utalentowani zawodnicy i zawodniczki walczyli w Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w judo. Hala na osiedlu Zawiszów gościła w sobotę i niedzielę młodych fighterów z polskich klubów, a także z Czech i Niemiec. 

Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w judo wchodziły w skład Superligi Judo – partnerskiego programu rozwoju i integracji środowiska judo, tworzonego przez i dla uczestników ligi: zawodników, rodziców i trenerów. Pierwszy dzień upłynął pod kątem otwartego treningu z olimpijczykiem i dwukrotnym mistrzem świata w judo Rafałem Kubackim (więcej pisaliśmy o tym pod linkiem: http://swidnica24.pl/trenowali-z-dwukrotnym-mistrzem-swiata-foto/). W zajęciach z ambasadorem Superligi Judo mogły wziąć udział wszystkie chętne osoby, które uprawiały lub uprawiają judo niezależnie od wieku. Później w szranki stanęli zawodnicy w kategorii juniorów młodszych, amatorów i masters.

Niedziela to już rywalizacja najmłodszych fighterów. Kibicom zaprezentowali się sportowcy walczący w kategoriach dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików (roczniki 2003-2010). Wśród tej grupy nie brakowało gospodarzy z działającego od prawie piętnastu lat klubu UKS Judo Świdnica. Dla rodziców i trenerów przygotowano ponadto wykłady z psychologii treningu, na które mogli przyjść wszyscy chętni, nie tylko związani z judo.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułBeniaminek odprawiony z kwitkiem
Następny artykułPosłuchane 3.0: Jesienny koncert z REBEKĄ