Strona główna 0_Slider Świdnickie trio podbiło serca publiczności i wygrało talent show

Świdnickie trio podbiło serca publiczności i wygrało talent show [FOTO]

2

Trzy nieprzeciętne świdniczanki z zespołu DSW, odniosły sukces na talent show, promującym artystów, wykonujących znane przeboje muzyki rozrywkowej. Dziewczyny podbiły serca publiczności i zdobyły pierwsze miejsce oraz 2500 zł na Trzebnica Cover Festival. Wygrana pozwoli im spełniać muzyczne marzenia.

Niezwykle utalentowane świdniczanki – Iwona Kuśnierz, Gabriela Zięba i Kasia Bakalarczyk – Kielak z zespołu DSW, wróciły wczoraj do Świdnicy z Grand Prix zdobytym na jedynym w Polce talent show, promującym wykonawców znanych przebojów muzyki rozrywkowej. – Byłyśmy bardzo zaskoczone. Przeważyłyśmy znaczącą ilością głosów. Na nasz występ oddano ponad 4000 głosów. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa – dzieli się wrażeniami Iwona Kuśnierz.

Trio ze Świdnicy uczestniczyło w Trzebnica Talent Show. Konkurs odbywał się w trzech etapach – nadesłanie nagrań, występ w Trzebnickim Ośrodku Kultury w czerwcu i wczorajszy finał, do którego zakwalifikowało się w sumie ośmiu wykonawców. Zespół DSW podbił serca publiczności piosenką „Hot stuff” z repertuaru amerykańskiej wokalistki Donny Summer. O finałowe aranżacje zadbał Dziubek Band.

Świdnicki zespół zdobył pierwsze miejsce na festiwalu i otrzymał 2500 zł. – Nagroda jest dla nas inspiracją, by kontynuować naszą muzyczną podróż. Sama wygrana daje nam wiele możliwości odnośnie planów nagrania płyty czy dalszego rozwoju zespołu – stwierdza wokalistka.

Zespół istnieje od sześciu lat i ma na swoim koncie kilka autorskich utworów. Świdniczanki nie spoczywają jednak na laurach i jak zdradza na razie bez szczegółów Iwona Kuśnierz pracują nad kolejnymi singlami. – Powstaje kilka piosenek równocześnie. Teksty i muzyka są już gotowe. Pozostaje kwestia ich realizacji – mówi. O premierze nowych piosenek fani dowiedzą się na fanpage’u kobiecej formacji – www.facebook.com/DSWOfficial/.

Tekst: AN
Zdjęcia: DSW

Poprzedni artykułRajd Dolnośląski: Krysiak bezkonkurencyjny w klasie 4F! [FOTO]
Następny artykułWygrane Karoliny i AKS-u