Strona główna 0_Slider Świdnickie mażoretki lecą do… Chin

Świdnickie mażoretki lecą do… Chin

0

To już prawdziwa ekspansja młodych świdnickich artystów na największy azjatycki kraj. W kwietniu w Chinach koncertował Zespół Pieśni i Tańca “Jubilat”, we wrześniu na festiwalu w Szanghaju zaprezentował się Zespół Tańca Narodowego i Estradowego “Krąg”, a jutro na dwa festiwale do Chin lecą Mażoretki “Prima”.

Prawdziwą modę na mażoretki w Świdnicy wprowadziła Anna Trzeciak, tancerka i choreograf. Dzięki jej zapałowi  działa już kilka grup, które odnoszą coraz więcej sukcesów i są ozdobą wielu uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Chętnych do tego, by prezentować się w tej wyjątkowej formie artystycznej, która łączy rytm, grację i umiejętności akrobatyczne, nie brakuje. Zespół, który właśnie jest w drodze do Chin, działa od 2014 roku, początkowo pod egidą Młodzieżowego Domu Kultury, a od 1 września jest grupą Świdnickiego Ośrodka Kultury. Ma na swoim koncie m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski Zachodniej Mażoretek Wschowa 2017.

Do Pekinu dziewczęta wraz z opiekunami, Anną Trzeciak, Lubomirem Szmidem, Sylwią Hardy i Aliną Biedroń, dotrą 22 września. Pierwszy dzień to zwiedzanie Pekinu  i wyjazd na festiwal do Yuncheng International Tourism Festival. W kolejnych dniach grupa pojedzie na  Tjanin International Tourism Festival. Głównym organizatorem ze strony chińskiej jest President of China & East Asia Yajing Xue.

-To dla nas ogromna radość! Mieiśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ale wszystko udało się spiąć i lecimy uzbrojone w zapał i nowe stroje – cieszy się Anna Trzeciak. Mażoretki spędzą w Chinach ponad 2 tygodnie, wracają 5 października.

/red./